Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi ; Geleceğiniz için hayati kararlar vermek zor olabilir. Size yapamazsın diyenlere inat Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimini sınavsız olarak alabilirsiniz.

Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Ülkemizde ya da bir yurtdışı üniversitesinde lisans eğitiminizi tamamladınız. Bundan sonra amacınız yüksek lisans yapmak. Aynı şekilde, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan gençlerimize de seslenmek istiyoruz. Şimdi sırada doktora eğitimin var mı diyorsunuz? Size harika bir önerimiz var. Ukrayna Üniversiteleri. Ukrayna’da, tarihi, köklü, seçkin eğitim veren üniversitelerde yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi alabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi, Ukrayna, ülkemizin hemen kuzeyinde bulunan, aramızda Karadeniz olan komşu ülkelerden biri. Lviv, Odessa, Donetsk, Harkov gibi kentleriyle gerçekten gezilmesi gereken turistik ve tarihi güzellikleri olan bir ülke. Sıcakkanlı, güzel, medeni ve dürüst insanlarıyla tanınmakta Ukrayna aynı zamanda. Ülkenin en önemli özelliklerinden biri de eğitime verdiği önem. Aynı zamanda seçkin yüksek öğrenim kurumları. Avrupa Birliği statüsünde geçerli olan ve kabul gören üniversitelerinde mükemmel bir eğitim veriliyor.

Ülkedeki üniversitelerin çoğu yıllar değil, yüzyıllar öncesine dayanmakta. Örneğin, başkent Lviv de bulunan, Lviv Üniversitesi 1661 yılında kuruldu. Ukrayna Üniversiteleri, mezun öğrencilerine mavi diploma vermektedir. Bu diploma Europass olarak adlandırılmaktadır ve tüm AB ülkeleri tarafından tanınan, kaliteli eğitim kurumlarınca verilen önemli bir mezuniyet belgesidir.

Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler:

Ukrayna Üniversiteleri’nde yüksek lisans süresi 1.5 ile 2 yıl arasında değişmektedir. Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi Türk öğrenciler için de mümkündür. Master eğitimi, yani yüksek lisans için lisans diploması yeterlidir. Bunun dışında, belirli bir not ortalaması aranmamaktadır. Bu özellik bile üniversiteleri tercih etmenizde son derece önemli bir avantajdır. Son derece seçkin bir üniversitede, not ortalama sorunu olmadan yüksek lisans yapabilirsiniz.

Doktora süresi ise bölümlerin özelliklerine göre, 3 yıl ile 5 yıl arasında değişmektedir. Yine yüksek lisans ortalamanız önemli olmayıp, master diplomanızın olması yeterlidir. Yüksek lisans ve doktora diplomalarınızın ülkemizden tanındığını belirtelim. Ayrıca mavi diploma gibi, üst eğitimlerin diplomaları da AB ülkeleri tarafından tanınmaktadır.

Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi başvuruları genellikle Haziran ile Eylül ayları arasında yapılmaktadır. Başvuru süreleri ve kayıt işlemleri gibi tüm gerekli detayları öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak profesyonel ve titiz çalışma anlayışımızla sizlerleyiz.

Ukrayna’da yüksek lisans ve doktora eğitimi ücretleri konusunda çekinceniz olmasın. Normalde Ukrayna ülkemizden ekonomik olarak ucuzdur. Aynı şekilde, üniversitelerin ücretleri de son derece makuldür. Buna bağlı olarak, yüksek lisans ve doktora eğitimleriniz için ödeyeceğiniz miktarlar genellikle lisans harçları ile aynıdır. Uluslararası temelde geçerli olacak eğitim olanaklarını yakalamak için hemen bürolarımıza gelin ve Ukrayna’da eğitim hakkında bilgi edinin.

Ülkenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!