Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi

Yüksek kazanç elde edeceğiniz meslek sahibi olabileceğiniz bir üniversitede eğitim isteyenlerin ilk tercihi Odessa Tıp Üniversitesi dir.

Odessa Tıp Üniversitesi

Temelleri 1900 yılına dayanmakta olan Odessa Tıp Üniversitesi aynı zamanda Avrupa birliğinin üniversiteler üyesi olarak bilinmektedir. Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu üniversitemiz dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber Tıp Üniversitesi 800 öğretim görevlisi, 18 akademisyen, 105 profesör ve doktor ayrıca 407 doçent ve profesör asistanı ile sistemli bir eğitim vermektedir. Gördüğümüz gibi kaliteli bir eğitim kadrosuna sahip olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir şekilde tıp eğitimi almak isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bununla beraber Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim süreci sizi bekliyor olacaktır.

Dünya sıralamasında 2007 yılında yapılmış olan bir seçim ile beraber yüz yedinci sırada yer alan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde elli yedi farklı ülkeden gelmekte olan bin beş yüz yabancı öğrenci ve bunun yanı sıra toplamda dört bin beş yüz kişilik bir öğrenci kapasitesine sahip olan Odessa Tıp Üniversitesi yerli ve yabancı öğrencileri ile beraber eğitim anlayışında var olan çıtasını daima yükseltmektedir. Bu alanda yapılan çalışmalar dahilinde Odessa Tıp Üniversitesi sürekli bir şekilde kendini yenileyerek yüz yıllık bir geçmişin ardından gerek teknolojik donanım bakımından gerek öğretim görevlisi personelleri bakımından en iyi şekilde gelişimini sürdürmektedir.

Odessa Tıp Üniversitesi çok geniş bir alanda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmekte olan bir kurumdur ve Ukrayna‘nın en büyük Tıp Üniversitesi olarak bilinmektedir. Tıp Üniversitesi yirmi yedi bin metre kare gibi bir alanda 18 tane blok, 48 tane klinik,6 tane yurt, bir milyon kitaplı geniş bir kütüphaneye, bilgisayar merkezine, spor salonuna ve Karadeniz kıyısında bulunan bir dinlenme tesislerine sahip olması ile beraber öğrencilerin boş zamanlarında en iyi şekilde vakit geçirmelerini sağlamaktadır.

Odessa Tıp Üniversitesi’nde verilen eğitim dili ise Rusça ve İngilizce olarak belirlenmiştir. Bu süreçte verilmekte olan eğitim ile beraber üniversite öğrencilerimizin bu iki dilden en az biri için ile düzeyde aksana sahip olmaları istenmektedir. Bunun yanı sıra eğer öğrencilerin bu şekilde bir aksana sahip olmamaları durumunda bir yıllık hazırlık eğitimi süreci öğrenci arkadaşlarımızı beklemektedir. Bu bir yıllık eğitim sürecinde gerek İngilizce, gerek Rusça gerek ise Fransızca dil eğitimi verilmektedir. Bunun yanı sıra öğrenciler etcs kredi sistemi ile bir üst sınıfa başarılı oldukları takdirde geçişleri sağlanmaktadır.

Odessa Tıp Üniversitesi Bölümleri ve Eğitim Dili

Bölüm Eğitim Dili
Tıp Ukraynaca/İngilizce
Diş Hekimliği Ukraynaca/İngilizce
Eczacılık Ukraynaca/İngilizce
Eczacılık Yazışma Ukraynaca/İngilizce
Pediatri Ukraynaca
Acil Tıp Ukraynaca
Sosyal Yardım Ukraynaca

Odessa Tıp Üniversitesi Tarih

Odessa Tıp Üniversitesi 100 yıllık bir geçmişiyle Ukrayna’da adı duyulmuş ve kendini ispatlamış bir eğitim merkezi olarak bilinmekte olan Ukrayna‘nın en büyük Tıp Üniversitesi olarak biliniyor. Bu alanda öğrencilere verilmekte olan ders müfredatı olarak da Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim sistemi müfredatı kullanılmaktadır. Avrupa Tıbbi Üniversiteler Birliği üyesi olan üniversite Ukrayna’nın en iyi tıp üniversitelerinden bir tanesidir.

Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olarak diplomaya sahip olmanız gerektiğini belirtmiştik ve bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber öğrencilerimiz üniversite sınavı stresini yaşamalarına gerek yok hatta üniversite sınavına girmelerine de gerek yoktur. 0212 244 66 00 numaralı Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Alanında uzman kişilerden oluşmakta olan Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisi ekibi ile beraber geleceğinizi erken yaşta sağlam temeller üzerinde oluşturabilir ve iyi bir geleceğe sahip olabilirsiniz. Dolayısı ile sizlerde kendi geleceğiniz için gerekli çalışmaları yapabilirsiniz. Bu alanda en iyi şekilde bilgiyi ekip arkadaşlarımız size sunacaktır. Yurt dışında alacağınız eğitim ile beraber kaliteli bir gelecek sizi bekliyor olacaktır.
Ukrayna‘nın en kaliteli üniversitelerinden biri olarak bilinmekte olan Odessa kentinde yer alan Tıp Üniversitesi gerek vermekte olduğu eğitim ile gerek üniversitenin büyüklüğü ile gerek ise üniversiteden mezun olan öğrencilerin başarılı bir şekilde çalışmaları ile beraber adını duyurmuş olması ön plana çıkmaktadır. Tıp Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile kaliteli bir eğitim sürecinden geçmek isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor.

Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yapacağınız çalışmalar ile beraber etcs kredi sistemi adı verilen bir sistem dahilinde mezun olacaksınız ve alacağınız diplomanız ile beraber elde edeceğiniz bilgilerinizi ülkemiz sınırları içerisinde yer alan bütün şehirlerimizde geçerliliğini sürdürmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken ya da aranmakta olan bir takım şartlar bulunuyor bunları kısaca inceleyecek olursak;

Odessa Üniversitesi Kabul Şartları

Şartlar
Lise veya dengi bir eğitim kurumundan mezun olmak.
Sağlıklı olmak. Sağlık Bakanlığına bağlı bir kurum tarafından Aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporu almanız gerekmektedir.
Sağlık Raporunun Tercümesi
Dil yeterliliği olmayanlar için "Hazırlık Eğitimi" şartı aranmaktadır.

Odessa Tıp Üniversitesi Eğitim

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler sizin için uygun görünüyor ise üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok, üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok hatta bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz yapmanız gereken şey Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerine gelerek alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımız ile beraber sürdüreceğiniz çalışmalarınızda gerek yurt dışı eğitimi için Ukrayna vizesi işlemi gerek ise Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek için üniversite kayıt işlemlerini yapmanızda karşılıklı olarak yapılacak olan sözleşmeler dahilinde en iyi şekilde ve en kısa sürede sonuçlandırılması sağlanacaktır. Bu eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir çalışma hayatı sizi bekliyor olacaktır.

Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak öğrenci ve öğretmen arasındaki diyalogları çok daha güçlü hale getirmeyi temel hedefleri arasında görmekte olduğumuz bu sistemde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekte ya da öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye ulaşmak için araştırma yapmayı sağlayan kişi olması sağlanmaktadır. Dolayısı ile bu eğitim sistemi dahilinde yapılacak çalışmalarda öğrenciler öğretmenlerin vermekte oldukları konu başlıkları dahilinde ekip arkadaşları ile beraber tercih edecekleri konu ile ilgili olarak gerek bir milyon kitabın yer aldığı Odessa Tıp Üniversitesi bünyesindeki araştırma kütüphanesinde gerek ise Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça yüksek bir alana sahip bilgisayar laboratuvarında öğrencilerin gerekli araştırmaları yapmaları sağlanmaktadır. Bu alanda öğrenciler rahat bir geleceğe hazırlık için ilk adımlarını üniversitemiz bünyesinde atmaktadır.

Sizde kaliteli bir eğitim sürecinde iyi bir şekilde eğitim almak isterseniz yapmanız gereken şey 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşmak olacaktır.

#odessatıpüniversitesi #ukraynadatıpfakültesi #ukraynaüniversiteleri

Odessa Üniversitesi 2023 dünya üniversiteler sıralaması (THE World University Impact Rankings) 1001 dir. Üniversite etki sıralaması (THE University Impact Rankings) 301’dir.

Ukrayna üniversiteleri tıp fakülteleri eğitim süreleri tıp 6, eczacılık 5 yıl, diş hekimliği 5 yıl ve veterinerlik 5 yıldır. Fakültelerde eğitim verilen diğer bölümler genel itibariyle 4 yıldır. Bu sürelere hazırlık eğitimi dahil değildir. Okuyacağınız bölümün eğitim dilini akademik seviyede bilmiyorsanız 1 yıla yakın hazırlık eğitimi almanız gerekebilir.

Tercih Sebepleri

Odessa Tıp ÜniversitesiUkraynada Tıp Okumak
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!