Ukrayna Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Ukrayna Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Elektrik mühendisliği bölümüne sınavsız giriş vaad eden Ukrayna üniversitelerine yerleşebilmek için sınavdan iyi puanlar almanız gerekmiyor.

Ukrayna Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Sayısal puanı ile alan içinde okuma fırsatı veren okullar Ukrayna üniversitesi elektrik mühendisliği ile puan değeri olmaksızın üniversite imkânı sunmaktadır. Elektrik ve elektronik meslek lisesi çıkışlı olan herkes için sunulan bu imkân norma lise diploması olanlar için de geçerlidir. Ukrayna üniversitelerine yatay ve dikey geçiş imkânı olduğundan başladığınız üniversitelerin devamı olarak da burada eğitim alabilirsiniz. Mühendislik okuduğunuzda büyük çaplı işler yapabilecek kapasiteniz olacaktır. Devlete yatırım amaçlı yapılan her işte çalışma ortamı bulabilirsiniz. Elektrik konusunda diğer ülkeler ile yarışabilecek kadar seviyeye ulaştıracak olan üniversitelerde eğitim tam anlamı ile verilmektedir. Uygulamalı laboratuvar ortamları, deney alanları, gerçek sorunları çözebilmek adına gösterilen kaynaklar hepsi üniversitelere bağlı olarak yapılmaktadır. Kiev Harkov, Donetsk, Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa, İviv, İvano-Franvisk, Herson teknik veya teknoloji üniversiteleri olarak eğitim alınmaktadır. Eğitim dili ülkenin resmi dili olan Rusça olarak belirlenmesi karşılıklı ilişkilerde Rusça konuşulması ile bütünleşecektir. Ukrayna’ da her şehirde üniversite olması eğitime verilen önemi de yansıtmaktadır.

YÖK tarafından uygulanan denklik kuramı Ukrayna üniversitesi elektrik mühendisliği için de geçerlidir. Denklik diğer ülkelerde çalışma koşullarının ve iş imkânlarının aynı zamanda sizin gelmiş olduğunuz ülke içinde çalışma koşullarınızın burada okuyan gençler ile aynı olmasıdır. Zaten yurt dışı eğitimde istenilen nokta da budur. Kayıt dönemlerini kaçırdığınızda eklenebilecek olan ek kayıt dönemleri aralık ve kadım ayları içinde yapılmaktadır. Kontenjan boşlukları olması dâhilinde yine kayıt yaptırma olanağınız olacaktır. Mavi diploma alarak bitireceğiniz her üniversite seçmiş olduğunuz branşta sizi taşıyarak işe girmenize yardımcı olacaktır. Dünyada en iyi üniversiteleri bulunduran Ukrayna mavi diploma ile uluslararası hizmet verecek öğrenciler yetiştirmektedir.

Ukrayna Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Eğitim Ücreti Ne Kadardır

Ukrayna üniversitesi elektrik mühendisliği yıllık 2000$ ve 4000$ arasındaki fiyatlar ile eğitime başlamaktadır. Bu ücreti isterseniz peşin ödeyebilir. İsterseniz iki vade ile ödeme yapabilirsiniz. Birinci yarı dönem içinde yapacağınız ilk ödemeyi kayıtlar bittikten sonra okula başlarken verebilirsiniz. İkici ödeme ikinci dönem başlarında olabilir. Eurostar danışmanlıklar ile bilgi alabileceğiniz ödeme koşulları üniversitelerin belirlediği şartlar altında olacaktır. Fiyatlar her şehrin içindeki üniversitesine ve üniversitelerin göstermiş olduğu kapasiteye göre değişmektedir. Yıllık harcamalarınızla birlikte hesaba katacağınız masraflarınız dışında burada ihtiyacınız olacak ekstra harcamalarınız için anlaşmalı bankalar bulunmaktadır. 200 – 300 $ arasında harcayacağınız masraflarınızı karşılamak için burada ek çalışama ortamı yaratarak kendi kazancınız sağlayabilirsiniz.

Ülkenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!