Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için bir takım şartlar bulunuyor. Daha önce Türkiye şartların...

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Türk öğrenciler için yurtdışında eğitim almak denince akla gelen ilk ülkelerden biri olan Ukrayna, özellikle sunduğu ucuz fiyatlar, taban puan uygulamasının olmaması ve aynı zamanda verdi mavi diploma sebebi ile her geçen sene daha fazla ilgi çekmektedir. Birçok başarılı üniversiteye eve sahipliği yapan ve birçok farklı bölümde dünya strandartlarında eğitim veren bu ülkenin üniversiteleri ülkemizdeki öğrenciler tarafından da daima takip edilmektedir. Geçmişte olduğu gibi şu anda da bu ülkede eğitim alan birçok Türk öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerin bu ülkeyi seçmelerindeki en önemi sebeplerden biri ise istedikleri takdirde Türkiye üniversitelerine yatay geçiş yapma olanakları olmasıdır. Öğrenciler bu ülkenin herhangi bir üniversitesine okurken hazırlık sınıfını tamamladıklarında almış oldukları puanlar ülkemizde aynı bölümün puanlarına yetiyorsa diledikleri gibi geçiş yapabilmektedirler.

kolay Yatay Geçiş Olanakları

Bu sebeple Ukrayna üniversitelerinin kendileri için doğru seçim olduğunu düşünen birçok kişi sürekli olarak Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı gibi şirketlere bu konuda sorular sormaktadırlar. Her ne kadar soğuk bir iklimi olsa bile günlük hayatı son derece hareketli olan ve aynı zamanda birçok sosyal aktivite olanağı sunan bu ülke, Türkler için her zaman yakın hissedilen bir ülke olmuştur. Eğitim hayatlarında güvenilir kurumlardan destek almak ve iş hayatında tam anlamı ile hazırlanmak gibi bir amaçları olan tüm öğrenciler, Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş hakkı olmasından dolayı gönül rahatlığı içinde bu ülkeyi seçmektedirler. Kendilerini tercihi eden tüm öğrencilere eğitim şartlarından barınmaya kadar birçok konuda büyük kolaylıklar sağlayan Ukrayna, özellikle üniversitelerinin sunduğu ucuz fiyatlar sayesinde en önemli bölümlerin dahi kolay bir şekilde okunabilmesine olanak tanımaktadır. 2000 ile 5000 dolar arasında değişen fiyatların yer aldığı bu ülkede okumak, ülkemizde sunulan fiyatların çok daha altındadır.

Hem bütçelerini düşünmek hem de gelecekleri adına doğru adımlar atmak zorunda olan öğrenciler özellikle bu ülkenin kendilerine uygun olmadığını düşündükleri takdirde Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş hakkından faydalanabilmektedir. Bu haklarını kullanmak isteyen kişiler öncelikle hazırlık sınıfını tamamlamış ve okudukları bölümün ülkemizdeki puan ortalamasını tutturmuş olmalıdırlar. Bu şartları taşıyan herkes kısa zaman içinde geçiş başvurusu yaparak eğitim hayatlarına ülkemizde devam etme olanağı bulabilmektedirler. Çoğu zaman bu haklarının olduğunu bilmeyen kişiler bu durumu öğrendikleri zaman daha acele etmekte ve bir an önce kayıt işlemlerini tamamlayıp üniversite eğitimine başlamak istemektedirler. Yıllardan bu yana en kaliteli eğitimleri öğrencilerin sunan Ukrayna üniversiteleri ile hayallerine ulaşabileceklerini bilen her öğrenci bu önemli adımı atmak için zaman kaybetmek istememektedirler.

Ülkenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!