kiev mimarlık ve inşaat fakültesi

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Tarihi ve doğal güzellikleri ile öğrencileri cezbeden Ukrayna’da maddi açıdan son derece uygun.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak şunları okumanızda fayda var ;

– Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Bu alanda elde etmiş olduğunuz diplomalar ile beraber Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde kayıt işlemleriniz gerçekleştirilecektir. Sizlerde dilerseniz bu alanda başarılı bir şekilde çalışma yürütebilirsiniz. Bunun için üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yoktur ve bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Bu alanda kaliteli bir şekilde çalışma sürecinde iyi bir eğitim almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefonda Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ekibimiz sizlere konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi verecektir.

– Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde eğitim alabilmek için sağlıklı olmanız gerekiyor. Ukrayna’da yer alan üniversitemizde eğitim görebilmek için öncelikli olarak bir Ukrayna vizesine ihtiyacınız olacaktır. Bu alanda yapılacak olan çalışmalarda Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunden alacağınız sağlık raporunuzda aids olmadığınızı gösteren bir rapor olması gerekiyor ve bu raporun heyet tarafından onaylanmış olması yanı sıra tercüme işlemlerinin yapılıp noter huzurunda onaylanması ve bunun yanı sıra kaymakamlık tarafındanda onaylanması gerekiyor. Bu alanda yapılacan olan bu çalışmalarda başarılı bir şekilde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak bu sağlık raporuna ihtiyacınız olacaktır..

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dilleri ile beraber verilmektedir. Siz bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahipseniz Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde seçmiş olduğunuz bölümler ile ilgili lisans sınıfına yerleştirilmeniz sağlanacaktır fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz sizi öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci bekliyor. Bu bir yıllık hazırlık eğitimi sürecinde yapılacak olan çalışmalarda bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir eğitim sürecinden geçirileceksiniz.

Şimdi Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde verilmekte olan bölümlere bir bakalım;

 • Otomasyon ve Bilgi Teknolojileri Bölümü
 • Mimarlık Fakültesi Bölümü
 • Yapı Bölümü
 • İnşaat Mühendisliği Bölümü
 • Sıhhi Mühendisliği Bölümü
 • Coğrafi sistemleri ve Arazi Yöntemleri Bölümü
 • Öğretmenlik Fakültesi Bölümü
 • Proje Yönetimi Bölümü
 • İnşaat Bölümü
 • Mekanik Mühendislik Bölümü
 • Otomasyon ve Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 • Su kaynakları Bölümü
 • Ekoloji Bölümü
 • Jeodezi Kartografça
 • Arazi Bölümü
 • Mimarlık Bölümü

Bu alanlarda dilerseniz kaliteli bir lisans eğitimi sürecinde eğitim alabilirsiniz. Ukrayna %7 oranında Karadeniz suları ile kaplı olan bir ülke olarak Karadeniz’in Kuzey kesimlerinde yer alan bir ülkedir. 24 Ağustos 1991 yılında Rusya’dan tam bağımsızlığını ilan ederek ayrılmıştır. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de yer almaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından eğitim verilmekte olan Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde sizlerde başarılı bir eğitim sürecine tabi tutulmak için bu alandaki çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.
tarafından yapacağınız çalışmalar ile beraber iyi bir şekilde eğitim imkanına sahip olabilirisiniz.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde eğitim alarak elde edeceğiniz diplomalarınızın ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olduğunu belirtmemizde fayda var. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber çağdaş yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir dünyada çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz. Dolayısı ile Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde elde etmiş olduğunuz diploma ile beraber rahat bir çalışma imkanına sahip olabileceğiniz gibi bu alanda yürüteceğiniz çalışmalarla beraber iyi bir gelecek sahibi olmak için eğitime yatırım yapmış olacaksınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Eurostar : Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!