kiev ulusal taras shevchenko üniversitesi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko üniversitesi ile geleceğinizin parlak olması için yurtdışında sınırlarınızı genişletebilirsiniz.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesinde kaliteli bir eğitim alacaksınız peki neden? Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Ukrayna’nın geçmişten günümüze 177 yıllık tarihi geçmişi ile beraber bilinen en kaliteli eğitim merkezlerinden birisi olarak bilinmektedir. Bu doğrultuda Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi sürecinde bulunmak için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun sebebi şudur ki elde etmiş olacağınız lise diploması ile beraber Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde tercih edeceğiniz bölüme kayıt işlemleriniz alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilecektir.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemidir. Bu eğitim sistemi ile ilgili olarak şunları söyleyebiliriz ki öğrencinin bilgiye hazır bir şekilde ulaşmasından ziyada bilgiyi araştırarak öğrenen ve bu doğrultuda yapacağı çalışmalar ile beraber öğrenmiş olduğu bilgileri projelendirme ve uygulama çalışmaları haline getirerek analiz etme kabiliyetine sahip ve aynı zamanda ekip arkadaşlarını oluşturabilen bu doğrultuda başarılı bir çalışma sürdürebilen bir kişilik olarak yetiştirilmesini temel hedefleri arasına almış ve bütün dünya üniversiteleri tarafından kullanılması kabul görülmüş dünyanın en kaliteli eğitim sistemi bologna eğitim sistemidir. Bu alanda öğrenciler sadece pasif bir alıcı olarak görmek ya da öğretmenleri sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha iyi bir hal almasını sağlamış olan bir eğitim sistemi olarak bilmekteyiz.

Taras Shevchenko Üniversitesi Fakülteleri Bölümleri

Biyoloji Jeoloji Coğrafya İktisat Tarih Mekanik ve Matematik Radyofizik Sibernetik Psikoloji Sosyoloji Fizik
Biyokimya Genel ve Tarihsel Jeoloji Fiziksel Coğrafya ve Jeoloji Teorik ve Uygulamalı İktisat Slav Tarihi Cebir ve Matematiksel Mantık Yarıiletken Elektroniği Operasyon Araştırma Genel ve Örgütsel Psikoloji Endüstriyel Sosyoloji Deneysel Fizik
Biyofizik Mineraloji, Jeokimya ve Petroloji Meteoroloji ve Klimatoloji İktisat Teorisi Modern ve Yabancı ülkelerin Çağdaş Tarihi Genel Matematik Elektrik Bilgi Sistemleri Klinik Psikoloji ve Psikolojik Teşhis Sosyal Araştırma Teknikleri ve Metodolojisi Metal Fiziği
Botanik Maden Yakıtları Jeolojisi Jeomorfoloji ve Paleografi Uluslar arası Ekonomi Antik ve Ortaçağ İntegral ve Diferansiyel Denklemler Fiziksel Elektronik Matematiksel Bilişim Pedagoji Sosyal Yapılar ve Sosyal İlişkiler Moleküler Fizik
Viroloji Petrol Jeolojisi Ekonomik ve Sosyal Coğrafya Yenilikçi ve Yatım Faaliyetlerin Yönetimi Rusya Tarihi Matematiksel Analiz Kriyojeni ve Mikro Elektronik Komplike Sistem Modelleme Sosyal Psikoloji Teori ve Sosyoloji Tarihi Nükleer Fizik
Genel ve Moleküler Genetik Hidroloji ve Jeoloji Mühendisliği Dinsel Coğrafya ve Turizm Muhasebe ve Denetim Arkeoloji ve Müzecilik Olasılık Teorisi ve Matematiksel İstatistik Kuantum Radyofizik Hesaplamalı Matematik Gelişim Psikolojisi Optik
Zooloji Jeofizik Jeodezi ve Kartografi Finans Arşiv çalışmaları ve Özel Tarih Bilimi Matematik ve Kuramsal Radyofizik Uygulamalı İstatistik Uzay Fiziği ve Astronomi
Ekoloji Hidroloji ve Hidrokimya Sigorta ve Risk Yönetimi Yerel Tarih ve Etnoloji Tıbbi Radyofizik Sistem Analizi ve Karar verme Fizik
Mikrobiyoloji Ekolojik Yönetim Girişimcilik Teorik Sibernetik
İnsan ve Hayvan Fizyolojisi İstatistik ve Demografi Teori ve Programlama teknolojisi
Bitki Ekolojisi ve Fizyolojisi Girişimcilik
Sitoloji, Histoloji ve Biyolojik Gelişim

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yıllardan beri bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sisteminden biraz detaylara girecek olursak öğretmenlerin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması sağlanıyor ve bunun akabindeise öğrenciler tercih etmiş oldukları konu başlıklarını dilerse Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde ya da Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi bünyesindeki teknolojik donanım ve ağ sistemleri bakımından oldukça üstün bir yapıya sahip bilgisayar laboratuvarlarında yapabilmektedirler. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciler kaliteli bir şekilde eğitim sisteminden geçirilmiş olmaktadır. Dolayısı ile bilgiye hazır bir şekilde değil araştırarak ulaştıklarından dolayı daha akılda kalıcı bir hal almış olmaktadır.

Taras Shevchenko Eğitim Dili

Dil
Ukraynaca
İngilizce
Rusça

Bu çalışmanın akabinde ise öğrencilerimiz elde etmiş olduğu bilgileri yazılı ya da görsel olarak taslaklar halinde bir araya getirdikten sonra yapacakları çalışmalar ile beraber kaliteli bir veri haline gelebilmesi için konu ile ilgili bir prpjelendirme ve uygulama çalışması yürütmektedir. Bu çalışma ile beraber konuya iyice hakim olmaları sağlanıyor ve bunun akabinde ise sınıf önünde öğretim görevlisi olan öğretmen eşliğinde konunun anlatılması sağlanarak konuya tam olarak hakimiyet kazanan öğrencilerimize ects adı vermilmiş olan kredilendirme sistemi ile berabre yılda iki kez öğretmenler tarafından verilmekte olan kanaat notu dahilinde bir üst sınıfa geçişler sağlanmaktadır. Bu alanda yapılan çalışmalar ile beraber öğrencilerimiz kalitlei bir eğitim sürecinden geçirilmektedir.

Bütün bunlar Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de yer alan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde öğrencilerimiz kaliteli bir eğitim alt yapısına sahip olsun diye sağlanmaktadır. Netice itibari ile Ulusal bir eğitim kurumu olan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi alanında çalışmalarını sürdürmekte olan yüzlerce eğitmen ile beraber kaliteli bir eğitim vermektedir. Üstelik Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde alacağınız diplomalarınız ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu denkllik sistemi dahilinde geçerli olduğundan dolayı ülkemiz sınırları içerisinde iş bulma gibi bir sorununuz olmayacaktır.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi 177 yıllık bir geçmişe sahip olmak ile beraber Ukrayna’da eğitim vermekte olan kuruluşların en yaşlı 3 kurumundan biri olarak bilinmektedir. Taras Shevchenko Üniversitesi’ne Ukrayna’lı ünlü şair ve ressam Taras Şevçenko’nun adı verilmiştir. Taras Shevchenko Üniversitesi günümüzde Ukrayna’nın en iyi üniversitesi olarak kabul edilmektedir.

Taras Shevchenko Üniversitesinin sembolü haline gelen kırmızı merkez binası aynı zamanda önemli bir manevi değere sahiptir. 1. Dünya Savaşı’nda ölen Ukraynalı askerlerin anısına Çar 2. Nikola’nın emri ile merkez bina öğrenciler tarafından kırmızıya boyanmıştır ve o günden beri de üniversitenin en önemli sembolüdür. Taras Shevchenko Üniversitesi sahip olduğu modern binaları, laboratuarları ve spor salonlarıyla dünyanın çeşitli ülkelerinden bir çok yabancı öğrencinin tercihi olmaktadır. İki bini geçkin akademik personeli ile on dört fakültede Yirmi binin üzerinde öğrenciye eğitim vermekte olan Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde verilen eğitim bologna eğitim sistemidir.

Dilerseniz sizde bu bölümlerin birinde kaliteli bir şekilde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber Taras Shevchenko Üniversitesinden mezun olduğunuzda çağdaş bir yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir hayata sahip olabilirsiniz. İş yaşantınızda rahat bir süreç sizi bekliyor olacaktır. Yapılacak olan çalışmalarda kendi ekibiniz ile beraber onlara öncülük edecek bir lider ruhuna sahip olacak şekilde eğitim alabileceğiniz Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca dilleri ile beraber eğitim verilmektedir. Bu süreç içerisinde yapacağınız çalışmalarınızda başarılı bir öğrenci kimliği ile alacağınız diplomalarınız yüksek öğretim kurumu ile olan denklik sistemi dahilinde ülkemizde de geçerli olacaktır.

Sizde kaliteli bir eğitim sürecinde iyi bir şekilde eğitim almak isterseniz yapmanız gereken şey 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşmak olacaktır.

Eurostar : Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

 

#kievulusaltarasshevchenkoüniversitesi #ukraynadaeğitim #yurtdışındaokumak

Başarısını Dünya üniversiteleri arasında da ispatlayan Taras Shevchenko Üniversitesi sıralaması QS World University Rankings listesinde 651’dir.

Ukrayna Üniversiteleri Avrupa üniversiteleri fiyatlarına kıyasla oldukça ekonomik olduğu ve Dünya üniversiteleri arasındaki başarısı için çok fazla Türk öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Taras Shevchenko Üniversitesi fiyatları 1.300$ ve 5.000$ arasındadır.

Tercih Sebepleri

Kiev Ulusal Taras Shevchenko ÜniversitesiKiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi
Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!