Ternopil Ekonomi Üniversitesi

Ternopil Ekonomi Üniversitesi

İyi bir yönetici olmak istiyorum ama sınav sistemi beni çok yordu diyorsanız Ukrayna’da üniversite için sınava girmeniz gerekmiyor.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi

Ternopil Ekonomi Üniversitesi Alanında en iyi bir şekilde eğitim vermekte olup 1966 yılında kurulmuştur. Geçmişten günümüze öğrencilerini en iyi şekilde eğiterek piyasaya lisans eğitimi almış bireyler olarak öğrencilerini çıkarmayı başaran Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilinde bir yabancı dil eğitimi verilmektedir. Ülkemizden giden öğrenciler ise Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilinde alacakları eğitim sürecinin ardından yapacakları çalışmalar dahilinde üniversite eğitimi esnasında yaşayacaklarının anısını daima hatırasında bırakacaklardır.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemi olarak dünyanın bilinmekte olan en gelişmiş eğitim sistemlerinden birisi olan ve her geçen zaman diliminde kendisini güncelleyerek yenilemeyi başaran ve aynı zamanda geliştiren eğitim sistemi BOLOGNA eğitim sistemi uygulanmaktadır. Dünyadaki birçok üniversite eğitim sistemi olarak Bologna eğitim sistemine geçmiş durumdalar. Bologna eğitim sisteminde ECTS kredi transfer sistemi mevcuttur. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrencilere iyi bir eğitim verebilmektedirler. Bologna eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber uygulanmakta olan bu sistemde öğrenciyi bilgiyi hazır olarak almakta gören pasif bir yapısı dışında öğrencinin bilgiyi araştırarak öğrenmesini aynı zamanda yapacağı uygulamalar ile beraber bunu sürekli olarak tekrarlaması bu şekilde bilgi öğrencinin daima akılda kalıcı bir hal alması durumu olacaktır.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde şu bölümleri barındırmaktadır.

 • Uluslar arası İktisat Bölümü
 • İşletme Ekonomisi Bölümü
 • Pazarlama Bölümü
 • Muhasebe ve Denetim Bölümü
 • Finans ve Kredi Bölümü
 • Bankacılık Bölümü
 • İnsan Kaynakları Bölümü
 • Çalışma Ekonomisi Bölümü
 • Dokümantasyon ve Bilgi Bölümü
 • Ekonomik Teori Bölümü
 • Sibernetik Bölümü
 • Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
 • Bilgisayar Bilimi Bölümü
 • Yazılım Mühendisliği Bölümü
 • Uluslar arası Turizm Bölümü
 • Avrupa Ekonomisi Bölümü
 • Avrupa ve Uluslar arası Politika kriz yönetimi Bölümü
 • Uluslar arası Ekonomik İlişkiler Bölümü
 • Uluslar arası İlişkiler Bölümü
 • Bilgi ve Bilgisayar Bilimi Bölümü
 • Sosyal Güvenlik Bölümü
 • Devlet Yönetimi Bölümü
 • Hukuk Bölümü
 • Uluslar arası Yönetim Bölümü
 • Turizm ve Otel İşletme Yöneticiliği (İngilizce Program) Bölümü
 • Turizm Bölümü

Dolayısı ile Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan eğitim çalışmaları dahilinde açılmış olan bu bölümlerden bir tanesini seçerek eğitim görme imkanına sahip olacaksınız. Bir öğrencinin bu bölümlerden birini tercih ederek eğitim görmesi durumunda ya da öğrencinin bu bölümlerden bir tanesinde eğitim görmeyi istemesi durumunda Ukrayna’da yer alan Ternopil Ekonomi Üniversitesi öğrencisi olmak için öncelikle Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz gerekmektedir.

Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. Ayrıca 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor. Yani sınava girme gereği duymadan iyi bir eğitim için sizlerde gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz bu bölümler dahilinde öncelikle alacağınız bir yıllık hazırlık eğitimi dahilinde alacağınız bu dil eğitimi ile beraber yapacağınız başarılı çalışmalar dahilinde iyi bir eğitim almış olacaksınız. Bunun hemen akabinde ise verilecek olan dört yıllık bir lisans eğitimi süreci sizin için başlamış olacak. Bu dört yıllık lisans eğitimi dahilinde üniversitemiz bünyesinde alacağınız mühendislik eğitimi sonucu itibari ile alacağınız diplomaların ülkemizde bulunana yüksek öğretim kurumu yani yök denkliğinin bulunuyor olması ise yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için ayrı bir güzellik sağlamaktadır. Alanında uzman kişilerin bulunduğu Ternopil Ekonomi Üniversitesinde yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir eğitim süreci sizleri bekliyor olacak. Euro star yurt dışı eğitim merkezi ile doğrudan iletişime geçerek hemen gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Bir kişi kendini ne kadar iyi bir şekilde geliştirmeyi başarabilirse ileride yaşayacağı alanda, edineceği arkadaşlıklarda, sosyal hayatında, kültürel yaşantısında daima bunun etkileri içerisinde olacaktır. Bunlardan en basite indirgenmiş bir şekilde misal verecek olursak iş yaşamında vasıfsız bir işçi ile vasıflı bir personel arasındaki fark ayrımını yapabiliriz ya da alanında kendini geliştirmiş bir personel ile alanında uzmanlaşmış bir mühendisi ya da teknikeri karşılaştırabiliriz.

Bir personel hiç bir şekilde bilgisi olmadan çalışmaya başlayacağı bir işletme dahilinde yapacağı çalışmalarda öncelikle alanında iyi bir eğitime sahip olan kişileri izleyerek bir şeyler yapmaya çalışmaktadır. Günümüzde gerek gazete ilanları, gerek radyo tv ya da internette dolaşmakta olan iş ilanlarına bakacak olursak alanında bilgisi olan kişler aranmaktadır. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde, alacağınız eğitimler dahilinde iyi bir gelecek için eğitime önem vermeniz gerektiğini vurgulamamızda fayda olacaktır. Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimler 1966 yılından günümüze dek sürdürülmekte ve uzun yıllardır yurt dışından öğrenci kabul etmekte olan Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilinde çalışmalarınızı yürütmek isterseniz sizlerde Bologna eğitim sistemi dahilinde iyi bir eğitim hayatı yaşayabilirsiniz.

Bologna eğiitm sisteminde öğrenci ile öğretmen arasında kurulan diyalogun iyi bir hal aldığını söyleyebiliriz ve bunun yanı sıra öğrencileri sadece pasif birer alıcı gözü ile görmekten ve öğretmenleri ise sadece birer verici olarak görmekten ziyade öğrencileri elde etmek istedikleri bilgiye araştırarak ulaşabilen kişiler olmalarını sağlayan aynı zamanda elde ettikleri bilgiler dahilinde çeşitli uyuglamalar yaparak daha akılda kalıcı bir hal almalarını sağlamakta olan ve bunun yanı sıra sunumlar eşliğinde konunun diğer arkadaşları ile paylaşılmasını sağlandığı çeşitli bilgiler eşliğinde iyi bir hal almasını sağlayan bu eğitim sistemi dahilinde etcs kredi sistemi ile beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullanabildikleri bir üst sınıfa geçiş için kanaat notu dahilinde bir üst sınıfa geçen öğrencilerin yapacakları çalışmalar ile beraber daha kaliteli bir eğitim sürecine girdiklerini gözlemleyebiliriz. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciler kendi ekip arkadaşları ile beraber en iyi şekilde bilgiye ulaşabiliyor ve ulaştıkları bu bilgileride en iyi şekilde kullanabilecek şekilde çalışmalarını sürdürebiliyorlar.

Bu bölümlerden birinde eğitim görmek için yapmanız gereken şey lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olarak çalışamlarınızı sürdürmek olacaktır. Bu eğitim sistemi dahilinde yürüteceğiniz çalışmalar ile beraber uygun bir şekilde eğitim alacak ve alacağınız bu eğitimden geleceğinizdeki sosyal ve kültürel hayatınız boyunca yapacağınız uygulamalar dahilinde iyi bir gelecek sizi bekliyor olacaktır. Eğer sizde yurt dışında kaliteli bir eğitim görmek isterseniz tek yapmanız gereken şey Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp bu alanda deraylı bilgiler elde ederek hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz..

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Eurostar : Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!