Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi ; Düşüncelerini özgür olarak dile getirebileceğin bir ortamda lisans yüksek lisans yada doktora alabilmek

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Ukraynanın başkenti olan Kiev’de üniversite okumaya ne dersiniz? Üstelik üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok, üstelik üniversite sınavına girmenize de gerek yok.. Fakat aranan bir kaç tane önemli şart var.

 • Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.
 • Sağlığınızın yerinde olması gerekmektedir. ( Ayrıca heyetten geçmiş bir sağlıklıdır raporu ve bu raporun kaymakamlık ve noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir.
 • Son olarak 25 yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.

Tüm bu şartlar sizde bulunuyor ise Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde Üniversite eğitimi görebilirsiniz.. Peki hangi bölümler var Kiev Ekonomi Üniversitesinde ?

 • Personel Yönetimi Bölümü
 • Çalışma Ekonomisi Bölümü
 • Muhasebe ve Denetim Bölümü
 • Finans Bölümü
 • Kanun Bölümü
 • Siyaset Bilimi Bölümü
 • Sosyoloji Bölümü
 • Filoloji Bölümü
 • Psikoloji Bölümü
 • Sosyal Çalışma Bölümü
 • Uluslar arası İlişkiler Bölümü
 • Turizm Bölümü
 • Uygulamalı Matematik Bölümü
 • Yazılım Mühendisliği Bölümü bulunmaktadır.

Kiev ekonomi üniversitesinde yukarıda yazmış olduğumuz bölümlerden birini tercih etme imkanına sahipsiniz. Kiev ekonomi üniversitesinin bünesinde olan bölümlerden biri olan yazılım mühendisliği bölümünü ele alacak olursak bu alanda bilişim sektörüne yönelik nitelikli kalifi eleman olabilecek cinsten bireyler yetiştirmeyi yazılım konusunda mühendisler yetiştirmeyi temel hedef olarak görmekte olan Kiev ekonomi üniversitesi gerek teknolojik donanım bakımından gerek ise sahip olduğu araştırma kütüphanesi bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.

Sizin için uygun görebileceğiniz bir başka bölüm siyaset bilimi’de olabilir ya da diğer bölümlerden biride olabilir siyaset bilimi bölümünü ele alacak olursak bu bölümdeki temel amaç hukuk kuralları çerçevesinde bir siyaset bilimcinin bilmesi gereken temel hatlardan yola çıkarak detaylandırılmış bir şekilde geni bir bilgi ve birikime sahip olmasını sağlayacak şekilde yetiştirilmesini sağlamaktır. Temel hedef olarak ise iyi bir siyaset bilimci ortaya çıkarabilmektir.

Kiev ekonomi üniversitesinde yer alan psikoloji bölümünü ele alacak olursak bu alanda psikolojik danışmanlık yapabilecek seviyede kişilerin ruh hallerini anlayabilecek şekilde bireyler yetiştirmeyi temel hedef olarak görmektedir. Bu durumda insanların doğrudan kendi çalışma ortamlarını hazırlaması gibi alt yapıyı sağlamakta olan üniversitemiz Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde siz değerli öğrencilerine hizmet vermekten memnuniyet duyuyor.. Alanında uzman kişilerce verilen eğitimler dolayısı ile öğrencilerinde bu alanda yapacağı çalışmalara yönelik olarak iyi bir gelecek hazırlamasını temel hedefleri arasında görmekte olan Kiev ekonomi üniversitesi psikoloji bölümünde bir birinden değerli uzman eğitmenler tarafından öğrencilere bologna eğitim sistemine yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak; bu eğitim sisteminde öğrenci ve öğretim görevlisi arasındaki iletişimi daha da güçlendirmek adına bir takım çalışmaların yapıldığını göz önünde bulundurabiliriz. Bu eğitim sisteminde görüyoruz ki öğretmenin öğrenciye karşı sunmuş olduğu bir takım konu başlıklarından yola çıkarak öğrencinin ekip arkadaşları ile beraber seçimini yapacağı konu tercihi neticesi itibari ile öğrenci konu üzerinde Kiev ekonomi üniversitesi bünyesinde yer alan 400.000 ‘den fazla kitabı barındıran Kiev ekonomi üniversitesi araştırma kütüphanesinde rahat bir şekilde araştırmalarını sürdürebilmektedir. Bu şekilde çalışmalarını yürütmekte olan öğrencimiz ilerleyen süreçte arkadaşları ile beraber araştırmaları son safhaya getirdiğinde yapacağı çalışmalar ile beraber uygulama çalışmasına geçiş sürecine girmektedir.

ygulama sürecinde ise öğrenciden araştımasını yaptığı konu ile ilgili olarak bir uygulama yapması bekleniyor. Bu alanda öncelikle gerekiyor ise malzeme teminatı yapılması gerekmektedir. Bunun ardından ise malzeme teminatı yapıldıktan sonra konu ile ilgili olarak bir uygulama gerçekleştirilmekte ve konu ile ilgili görsel ve metinlerden hazırlanmış olan taslaklar neticesinde bir sunum hazırlanmaktadır. Dolayısı ile bu şekilde daha akılda kalıcı bir eğitim sistemi verilmektedir.
Kiev Ekonomi Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de 1906 yılından günümüze dek restorasyon çalışmaları yapılarak getirilmiş kalitli bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok bölüm bulunuyor olsa da ağırlıklı olarak uzmanlaşmış oldukları bölüm ekonomidir. Bu alanda Ukraynalı ekonomistlerin bir araya gelerek bir program yaptıklarını biliyoruz. Ukraynalı ekonomistlerin yapmış oldukları programın adı mba programları olarak bilinmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde uygulanmakta olan müfredat ise Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olan müfredat ile bire bir konumdadır. Dolayısı ile ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani yök ile aralarında bulunan denklik sisteminden dolayı öğrenci arkadaşlarımız Kiev Ekonomi Üniversitesinden mezun olarak ülkemize dönmeleri sonucu itibari ile diplomaları ile dilerseler kendi işletmelerini kurabiliyor, dilerseler bir başka işletme sahibi ile çalışma imkanı bulabiliyorlar.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok ülkeden din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin öğrenci bulunmaktadır. Başkent olan Kiev’de diğer ilçelere göre hayat biraz daha pahalı gibi duruyor. Örneğin üniversitenin kendi yurtlarında konaklama isterseniz aylık 35 dolar, arkadaşlarınız ile bir eve çıkmak isterseniz dayalı döşeli tertemiz bir ev için aylık 250 dolar, haftada bir eğlenmek istiyorum kendime bakmak istiyorum derseniz ortalama 400 dolar ya da aile ile beraber kalmak istiyorum derseniz aile ile yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak bir yaşam sürmeniz mümkün olacaktır.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim şartları çok çok iyi bir konumdadır. Alanında uzman kişiler tarafından verilmekte olan eğitim öğrencileri tatmin edebilecek düzeydedir. Ukrayna’da eğitim görmeyi isterseniz öncelikli olarak yerine getirmeniz gereken bir takım şartlar bulunmaktadır. 25 yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Bunun akabinde lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca sağlıklı olduğunuzu belirten heyet raporundan geçmiş bir rapor ile beraber noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerkir.

Bunun yanı sıra eğer bu şartları yerine getiriyorsanız yapmanız gereken şey hemen Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Size detaylı bir şekilde bilgi verilecek eğer şartlarınız uygun konumda ise kaydınız gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan sözleşme dahilinde vize ve kayıt kısımları alanında uzman personel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Ukrayna’da eğitim görmek için öcelikli olarak bazı nedenler bulunmkatadır. Ukraynada eğitim alarak dilinize yeni bir dil daha ekleme imkanı bulacaksınız. Bu durum sizin için yapacağınız iş başvurularında daima bir artı sağlayacaktır. Bir işveren gözünden konuya bakacak olursak iş veren daima en iyi donanıma sahip bir personeli iş yerinde çalıştırmayık tercih eder. İş arayan ise daima kendi koşullarına göre daha rahat olanı aramaktadır. Hal böyle olunca ise iş veren ile iş arayan arasında bir anlaşmaya varılması durumunda iş arayan rahat bir şekilde çalışacak iş veren ise işlerinin görülmesini sağlayacaktır.

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde Kiev Ekonomi Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dahilinde öğrenciler bologna eğitim sisteminde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminde eğitim öğretmen ile öğrenci arasındaki diyalogu çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları arasında öğrencinin seçeceği konu başlığı ile öğrenci kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak öğrencilerin kendi aralarında yapacakları araştırmalar sonucunda ortaya bir takım taslaklar çıkacaktır.

Ortaya çıkarılan bu taslaklar ile ilgili olarak yapılacak çalışma neticesinde görseller ve metinler bir araya getirilmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu aşamadan sonra uygulama kısmına geçmektedir. Etcs kredi sisteminin uygulanmakta olduğu bu sistemde öğrenciler kredi toplayarak bir üst sınıfa geçmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!