Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik üniversitesi son derece kolay olarak öğrencileri kabul ediyor. Yüksek statüye sahip bireyler olarak yetişmek için bu...

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikle bu bölümlere ait fakülteleri incelemekte fayda olacaktır.

 1. Enformasyon ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinde yer alan bölümler dahilinde bilişim sektörü ve bilişim üzerine bir takım çalışmalara yer verilmektedir. Bu fakültede yer alan bölümler dahilinde tamamında yök denkliği bulunmaktadır.
 2. Fizik Mühendisliği Fakültesinde fizik bilimi konusunda eğitim verilmekte olan Fizik mühendisliği fakültesi içerisinde yer alan tüm bölümlerde ülkemizde geçerliliğini korumakta olan yök denkliği bulunmaktadır.
 3. Radyo Mühendisliği Fakültesinde radyo televizyon teknolojileri alanında mühendislik eğitimleri verilmekte olduğunu bilmekteyiz. Radyo mühendisliği fakültesinde yer alan bölümler dahilinde elde edeceğiniz diploma ile beraber ülkemizde geçerliliğini koruyan denklik sistemi dahilinde olacaksınız .
 4. Elektronik Mühendisliği Fakültesinde elektrik elektronik teknolojileri mühendislik eğitimi verilmektedir. Bu bölüm dahilinde mezun olduğunuzda bir mühendisin yapmakta olduğu işlemleri yapabileceksiniz. Mühendis olarak projeler hazırlama ve teknikerlerin size sunacağı projelerin onayını sağlayabileceksiniz.
 5. Kaynama Mühendisliği Fakültesinde kaynama teknolojileri ile alakalı mühendislik eğitiminin verildiği bölümlere yer verilmiştir. Bu alanda alacağınız eğitim dahilinde mezun olduğunuz takdirde yök denkliği sisteminden sizde yararlanabileceksiniz.
 6. Fizik ve Matematik Fakültesi alanında uygun mühendislik bölümleri yer almaktadır. Yök denkliği bulunan bu sistem dahilinde öğrencimiz kendine uygun bir alanda çalışma imkanına sahiptir.
 7. Fizik Teknik Enstitüsünde teknik anlamda fizik bilimlerine yer veriliyor. Bunun yanı sıra yök denkliğinin bulunduğu bu sistem dahilinde bologna eğitim sürecinden geçirilmektesiniz.
 8. Tıp Mühendisliği Fakültesinde tıbbi olarak işimize yarayacak olan bilgiler verilmektedir. Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu bu mühendislik fakültesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi verilmektedir.
 9. Matbaacılık Enstitüsü alanında matbaa konusunda öğrenciler başarılı bir şekilde yetiştirilmektedir. Bu sistem dahilinde mühendislik eğitimleri verilmektedir.
 10. Hukuk Fakültesi alanında hukuk temelleri üzerine eğitim sistemini oluşturmaktadır. Sizde bir hukukcu olmak isterseniz hukuk fakültesi Ukraynanın başkenti olan Kiev’de Kiev Teknik Üniversitesinde sizi bekliyor..!
 11. Sosyoloji Fakültesinde soyologlar yetişritebilecek düzeyde bir eğitim sistemi hakimdir. Bu eğitim sistemi dahilinde verilecek olan eğitim ile beraber işletmelerin insan kaynakları departmanlarında görev alabilmektesiniz.
 12. Beden Eğitimi ve Spor Fakültesinde branş eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimler dahilinde ülkemizde kpss sınavından milli eğitim müdürlüğü bünyesinde öğretmenlik yapabilirsiniz.
 13. Makine Mühendisliği Enstitüsünde ileri teknikte mühendislik eğitimine yer verilmekte olan fakültemiz dahilinde mühendisler yetiştirilmektedir.
 14. Kimya Mühendisliği Fakültesinde kimyagerlik için gerekli eğitimler verilmektedir. Alanında uzman kişilerin yetiştirilmekte olduğu bu fakülte dahilinde yök denkliği sisteminden yararlanılmaktadır.
 15. Cihaz Yapımı Fakültesinde ileri teknoloji donanım ve ekipmanlarla ilgili eğitim verilmektedir.
 16. Havacılık ve Uzay Sistemleri Fakültesinde uzay çağı ve havacılık teknolojilerine uygun eğitim sağlanıyor ve ülkemizdeki yök denkliğinden yararlanılmaktadır.
 17. Bioteknik ve Bioteknik Fakültesinde ise konusunda uzman kişiler yetiştirmek temel hedeftir. Bu alanda uzman müdendislik eğitimi verilmektedir.
 18. Uygulamalı Matematik Fakültesi alanında ultra detaylı bir matematik eğitimi verilmektedir. Ayrıca ülkemizde bulunmakta olan yök denkliğinden yararlanılmaktadır.
 19. Uygulamalı Sistem Analiz Enstitüsü alanında sistem analizi bilgisine yer verilmektedir.
 20. Telekomünikasyon Sistemleri Enstitüsü fakültesinde bu alanda nitelikli bir personel ve mühendislik eğitimleri var. Alanında uzman kişiler yetiştirmeyi hedef haline getirmiş olan Telekomünikasyon Sistemleri dahilinde vasıflı personel yetiştirilmektedir.
 21. Enerji Tasarrufu Ve Enerji İdare Enstitüsünde kompanzasyon ve enerji tasarruflarına hakim kişiler eğitilmektedir. Bunun yanı sıra var olan enerjinin yenilenebilir kaynaklar tarafından üretimi ve korunmasını sağlamaya yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.
 22. İdare ve Pazarlama Fakültesi bölümlerinde alanında uzman kişiler yetiştirilmesi sağlanmaktadır.
 23. Dil Bilimleri Fakültesi alanında diline hakim akıcı bir aksana sahip öğrenciler yetişrilmektedir ve ülkemiz dahilinde dil bilimleri fakültesi ve yukarıda yazılmış olan bütün fakülteler dahilindeki bütün bölümler yök denkliği kapsamında yer almaktadır.

Sizde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini aramanızı bekliyoruz.
Ukraynanın eğitim ve teknolojik donanım bakımından en prestijli en tarihi bir üniversitesinde bologna eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim süreci ile mühendislik eğitimi almayı başkentte yer alan Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde eğer Ukraynaca ya da Rusça bilginiz var ise hazırlık sınıfına gerek duymadan lisans eğitimi almayı ya da bu iki dilden en az bir tanesini bilmiyorsanız bir yıllık mükemmel bir hazırlık eğitimi dahilinde kalitli bir yabancı dil aksanına sahip olmayı başararak dört yıllık bir lisans eğitimi almayı ve alacağınız bu eğitim dahilinde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz diploma ile beraber bu diplomanın ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerlilik payı olduğuu bilerek kaliteli bir eğitim süreci yaşamak isterseniz, sizde kaliteli bir eğitim sürecinde iyi bir şekilde eğitim almak isterseniz yapmanız gereken şey 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşmak olacaktır. veya doğrudan İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han )kat:5 Taksim/ İstanbul/ Türkiye adresinden ofisimizi ziyaret ederek alanında uzman kişiler tarafından sizlere yardımcı olacak personelimiz ile irtibata geçmiş olacaksınız. Tüm bunlar dahilinde yapılacak sözleşme ile beraber yurt dışında eğitim imkanlarından yararlanabileceksiniz.

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Üniversite dahilinde yapacağınız çalışmalarda bologna eğitim sistemi adı altında kaliteli bir eğitim öğretim süreci yaşayacaksınız. Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde 41.700 öğrenci eğitim almaktadır. 2500 profesör, doçent ve öğretim görevlisi mevcuttur. Üniversite her yıl yaklaşık 50 ülkeden 2000 yabancı öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Sizde bu 2000 öğrencilik yabancı öğrenci kontenjanından faydalanarak tüm dünyanın uygulamaya çalıştığı bologna eğitim sistemi dahilinde eğitim görebilirsiniz. Bolgona eğitim sisteminden biraz bahsedecek olursak vurgulamamız gereken bir kaç nokta var.

Bu eğitim sisteminde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı konumunda ve öğretmeni ise sadece bir verici konumunda tutmaktan ziyade öğrenciyi öğretmenin vereceği konu başlıkları dahilinde tercih yaraparak dilerse Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde, dilerse ekip arkadaşları ile beraber Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinin teknolojik donanım bakımından yüksek mertebeye sahip bilgisayar labaratuvalarında ya da bilimsel labaratuvarlarında araştırma ve uygulama çalışmalarını sürdürebilmeleri sağlanmaktadır. Bu sayede öğrenci konuya olan hakimiyetini üst safhalara taşımakta ve ekip arkadaşları ile birlikte bir ekip çalışması yürütmenin temellerini almaktadır. Eğitim hayatı boyunca öğrencimiz kaliteli bir çalışma sürdürecek bir şekilde yetiştirilmekte ve etcs adı verilen kredi sistemi ile başarılı bulunduğu takdirde bir üst sınıfa geçirilmesi sağlanmaktadır.

Öğrencilerin bologna eğitim sistemi dahilinde yapacakları ve yaptıkları mevcut çalışmalar dahilinde araştırmaya yönelik bir şekilde bilgiye araştırarak erişen kişiler olmasını, uygulamaya yönelik bir şekilde bilgiyi elde ettikten sonra bu tezleri ellerindeki görsel ya da metinsel sunumlar ile bir araya getirerek uygulama faliyetlerinde bulunarak ortaya attıkları tezlerin doğruluğunu kanıtlamasını ve elde ettikleri bu veriler dahilinde sunumlar yaparak bunu herkese göstermeleri sağlanmaktadır.

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinin kalitesini kısaca vurgulamak gerekirse dünyanın en gelişmiş üniversitelerinden olmasında ve bu kadar adının anılmasında kuşkusuz D.Mendeleyev, İ. Sikorskiy, S.Karolyev, S.Timaşenko, E.Paton, B.Paton gibi bilim adamlarının bu üniversiteden çıkmış olmasından kaynaklanıyor olduğunu rahat bir şekilde vurgulayabiliriz. Sizlerde bu dünyaca ünlü bilim adamlarının yetiştiği Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz aranan şartlardan bazıları şöyle yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.

Sağlıklı olmanız gerekmektedir ve lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Eğer aranan bu şartları yerine getirebiliyorsanız sizde Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde eğitim görebilirsiniz üstelik üniversite sınavına girme gereği duymadan, sınav stresi yaşamadan..!

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi Eğitim Dili;

Rusça İngilizce

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!