Harkov (Karazin) Üniversitesi

Harkov (Karazin)Üniversitesi

Harkov Üniversitesi ; Geleceğinizi en iyi şekilde inşa etmek için artık sınava girmenize gerek kalmadı. Harkov üniversitesine sınavsız bir şekilde kayıt olarak hayalini kurduğunuz lisans alanlarında eğitim alabilirsiniz.

Harkov (Karazin) Üniversitesi

Ukrayna’da eğitim görmek ister misiniz, üstelik üniversite sınavlarına hazırlanma gereği duymadan, üstelik sınav stresini yaşamadan.. Sizin için tek ihtiyacınız olan şey lise veya dengi bir okuldan mezun olmak ve Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisimize uğramak yeterli olacaktır. Bunun için ise öncelikle 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Ukraynada eğitim görmek isterseniz Harkov (Karazin) Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Peki neden Harkov (Karazin) Üniversitesini tercih etmelisiniz kısaca buna değinecek olursak ;

Harkov (Karazin) Üniversitesi Ukrayna’nın sayılı üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. Harkov (Karazin) Üniversitesi Ukrayna’da eğitim sektöründe 1804 yılından günümüze dek kendini sürekli olarak yenilemeyi başaran ve kaliteli bir eğitim veren bir kuruluş olmaya başarmıştır.

Unesco tarafından tescillenmiş bir kuruluş olan Harkov (Karazin) Üniversitesi içeriğinde yetiştirmekte olduğu öğrencilerin büyük bir kısmını dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşamakta olan öğrenci adaylarından seçilerek oluşturmaktadır. Harkov (Karazin) Üniversitesinde Bologna eğitim sisteminin uygulanıyor olması ise Harkov (Karazin) Üniversitesinin ön plana çıkmasındaki en büyük etkenlerden biri. Eğitim alanında bu sistemin kullanılıyor olması öğretmen ve öğrenci ilişkilerini çok daha iyi bir konuma getirmeyi başarmış bulunmaktadır.

Bologna eğitim sistemine şöyle bir bakacak olursak biliyoruz ki standart eğitimde öğretmen gelir konuyu anlatır, soruları alır, cevaplandırır ve derslikten ayrılır. Bologna eğitim sisteminde ise öğretmen derse gelir, konuyu anlatır, bir sonraki hafta için veya iki sonraki hafta için bir konu verir. Öğrenciden bu konuyu araştırması istenir. Öğrenci Harkov (Karazin) Üniversitesi bünyesinde bulunan merkezi kütüphanede ya da Harkov (Karazin) Üniversitesi içerisinde yer alan teknolojik donanım bakımından üst sınıflara hitap eden bir alanda çalışmalarını sürdürmesi istenir.

Öğrenci çalışmalarını yürütürken araştırmasını yaparken bu kısmı başarılı bir şekilde tamamladığında, gerekirse konu ile ilgili uzman kişiler ile görüşmeler ayarlayarak bir röpörtaj yapar ve bu röpörtajı sunumunun önemli bir parçası olarak ekler.

Öğrenci tüm bu çalışmaları yaptıktan sonra ise bir başka çalışması olan uygulama kısmına gelir. Uygulaması yapılacak olan konu için gereken bir proje var ise bunun aşamalarını oluşturur. Aşamaları oluşturulmuş olan proje için bir taslak hazırlanır, gerekiyor ise malzemelerin toparlanması sürecinden geçirilir ve bunun akabinde ise uygulama aşamalarının başarı ile geçişi esnasında sunum hazırlannır.

Uygulama çalışmasının parçalara bölünmesi ile beraber sunum hazırlanırken bir sonraki hafta için çalışmalar son aşamaya geitirildiğinde sunuma hazır hale gelen öğrenci konusunu sunarak etcs sisteminin geçerliliğini korumakta olduğu bologna eğitim sistemi içerisinde kredi notunu alarak bir üst sınıfa geçebilecek konuma gelmek için bir adım daha öne çıkmış olmaktadır. Bologna eğitim sistemi içeriğinde öğrencinin sadece bir alıcı, öğretmenin ise sadece bir verici olma durumu tam anlamıyla yıkılmış bulunmaktadır.

Sizde böyle bir eğitim sistemi ile eğitim görmeyi istemezmisiniz? Bana kalırsa bu eğitim sistemi gerek bizim ülkemizde gerek ise bir başka ülkelerde uygulanması gerekmektedir. Bu eğitim sisteminin Ukrayana’nın Harkov şehrindeki Harkov (Karazin) Üniversitesinde başarılı bir şekilde uygulanıyor olması ise ayrıcalıklı eğitimin göstergesi olmaktadır. Yurt dışında alacağınız eğitim neticesi itibari ile ülkemizde yapacağınız çalışmalarda diplomanızın geçerliliğinin sağlanması ise her üniversite tarafından yök yani yüksek öğretim kurumu ile denkliğinin bulunmamasından kaynaklanmaktadır.

Bir iş veren gözünden konuya bakacak olursak iş veren daima en iyi performansı alabileceği kişler ile çalışmayı ister. Dolayısı ile siz kendinizi ne kadar iyi bir şekilde yetiştirirseniz iş veren tarafından o kadar kaliteli bir çalışma ortamında bulundurulmanız sağlanacaktır. Yurt dışında aldığınız eğitim bünyesinde gerek konuya olan hakimiyetiniz gerek ise yabancı diliniz oldukça iyi olacağından dolayı öncelikli tercih sebebi olacaksınız.

Harkov (Karazin) Üniversitesi Eğitim

Harkov (Karazin) Üniversitesi Ukrayna’nın kalitesi ile kendini kanıtlamış yüzlerce yıllık bilgi ve birikimin yansıması ile öğrenciler yetiştirmeye devam eden uluslar arası ün kazanmış değerli bilim adamları ve uzman kişilerce eğitim verilmekte olan bir üniversite sıfatı ile unesco tarafından da tescillenmiş bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan Harkov (Karazin) Üniversitesi dünyanın çeşitli ülkelerinden din, dil, ırk ayrımı yapmadan bir çok öğrenciyi bünyesinde barındırmakta ve eşit düzeyde bir eğitim vermektedir.

Egitim sistemi olarak Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğunu bildiğimiz Harkov (Karazin) Üniversitesinde verilen kaliteli eğitimin temel kaynağı ise öğrencinin konuya olan tam hakimiyetini sağlamaktan geçmektedir. Harkov Üniversitesi (Karazin) bünyesinde eğitim görmek isterseniz ne gibi ayrıcalıklardan yararlanacaksınız öncelikle bunun bilincine varalım;

Harkov (Karazin) Üniversitesinde eğitim görerek yabancı dil bilginizi ileri seviyeye getirebileceksiniz. Hiç bir şekilde yabancı dil bilginiz yoksa ilk yıl sizi oldukça zorlu ama bir o kadarda güzel bir süreç bekliyor olacak. Çünkü yabancı dili herkesin aynı dili konuştuğu bir ortamda öğreneceksiniz. Ağırlıklı olarak ingilizce eğitim verilmekte olan Harkov (Karazin) Üniversitesinde hazırlık eğitim yılını tamamladıktan sonra yurdunuza döndüğünüzde yabancı dil konusunda tercih edilen kişi olacaksınız.

Kharkiv (Karazin) Universitesinde alacağınız eğitim Bologna eğitim sistemi alt yapısından kaynaklı olduğundna dolayı yapacağınız çalışmaların tamamı akılda kalıcı niteliklere sahip olacağından dolayı ilerleyen süreçlerde herhangi bir durum olmasına karşılık aklınızda kalıcılık oranı yüksek bir performans sergileyeceksiniz. Bunun sebebi ise bu eğitim sisteminden kaynaklanmaktadır. Öğrenciyi alıcı konumundan kurtarıyor, öğretmeni ise sadece verici olmaktan kurtarmakta olan bir sistemdir.

Bunun en güzel tarafı ise öğrencinin tercih edeceği konuyu araştırmalarını yaparak belirli bir sunum haline getirmesi ve konu ile ilgili uygulamalar yapması gerek yazı olarak gerek ise görsel olarak sunumlar hazırlayarak yüzlerce kişinin önünde konuya hakim bir şekilde bunu anlatabiliyor olması öğrencini daima lehine olmaktadır. Öğrenci bu sayede ciddi anlamda bir özgüven kazanmakta ve bu şekilde yaşamının kalan kısımlarında başarılı bir hayat sürmektedir. Öğrenci bu çalışmalarını mezun olduktan sonrada hayatına adapte edebiliyor ise kaliteli bir yaşam onu bekliyor demektir.

Yaşam boyunca bir gelir elde ederek hayatını sürdürmekte olacak olan insanlar için öncelikli olarak iyi bir eğitim şart. İyi bir eğitim verilen Harkov (Karazin) Üniversitesinde ise bilgiyi almaya elverişli iyi bir öğrenci olmak şart. Fakat Kharkiv (Karazin) Universitesinde öğrenci olmak için tek şart lise veya lise dengi sayılmakta olan bir okuldan mezun olmuş olmanızdan geçmektedir. Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olarak Harkov (Karazin) Üniversitesinde okumaya hak kazanabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken şey Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi ofisimize başvurarak lise veya lise dengi diplomanız ile gelmekten geçmektedir. Sizde Kharkiv tıp üniversitesinde güzel bir eğitim görmek isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu konuda yılların vermiş olduğu üstün tecrübeye sahip olan personelimiz ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Yaşamınızın ilerleyen süreçlerinde rahat bir iş hayatı, rahat bir gelecek sürmek herkesin temel amacıdır. Bir çok insan var ki az iş yaparak bol gelir elde etmek ister. Fakat bunun için iyi bir eğitim almak şarttır. İyi bir eğitim alan kişiler nasıl rahat bir performans sergileyeceklerini iyi bilen kişilerdir. Sizde bu kişilerden olmak isterseniz iyi bir eğitim ve iyi bir yabancı dil hatta başarabiliyorsanız ya da mümkün ise iyi bir ikinci yabancı dil bilmeye en azından öğrenmeye gayret göstermelisiniz.

Harkov(Karazin) Üniversitesi Eğitim Dili;

Rusça İngilizce(hazırlık)

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Eurostar : Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi -Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!