Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Üniversitesi ; Ülkemiz eğitim şartlarında tıp eğitimi almanın ne kadar zor ve uğraşlı bir süreç olduğunu bilen birçok öğrenci Lviv tıp üniversitesinde lisans eğitimi almayı seçmektedir.

Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Üniversitesi ‘nde Yer alan Bölümlere ve Üniversite dahilinde verilmekte olan eğitime bakacak olursak ;

Diş Hekimliği Bölümünde alanında uzman kişiler tarafından verilmekte olan eğitim ile beraber yapacağınız çalışmalarınızda öncelikle bir yıllık bir hazırlık sürecinden geçeceksiniz. Alacağınız bu eğitim dahilinde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz diploma ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerli olmak üzere isterseniz bir diş hekimi polikliniği açabilirsiniz. Ya da isterseniz bir diş hekimi polikliniğinde çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda sürdüreceğiniz çalışmalar dahilinde elde edeceğiniz bilgiler ile rahat bir gelecek imkanına sahip olacaksınız.

Eczacılık Bölümü dahilinde iyi bir eczacılık eğitimi alacaksınız ve bu alanda yapacağınız çalışmalardan dolayı yök denkliğinden dolayı ülkemiz sınırları içerisinde yer alan bütün şehirlerimizde iş imkanı bulabilirsiniz ya da kendi eczanenizi açabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar doğrultusunda ileriki yaşantınızda bologna eğitim sisteminin etkilerinden yararlanabileceksiniz. Bunun hissiyatını her anlamda hissedebileceksiniz.

Anesteziyoloji Bölümü dahilinde alacağınız eğitim ile beraber yapacağınız işlemler her hangi bir cerrahi operasyon girişiminin önesinde ya da cerrahi operasyon esnasında veya bu operasyonun sonunda hastanın güvenliğini gözeten ağrı duyusunun giderilmesini sağlayan bütün bakımları yerine getirmekte olan tıbbi bir bilim dalı olarak bilinmekte olan anesteziyoloji alanında mezun olduğunuzda ülkemizde geçerli olan yök denkliği sisteminden dolayı ilgili sağlık kuruluşlarında bu alanda çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Yoğun Acil Tıp alanında alacağınız eğitim dahilinde bologna eğitim sisteminin faydalarını yaşantınız boyunca hissedeceksiniz. Alacağınız lisans eğitimi dahilinde göreceğiniz yapacağınız çalışmalar ile beraber alacağınız diplomanın ülkemiz sınırları içerisinde her şehrimizde geçerli olduğunu belirtmemizde fayda var.

Radyoloji bölümü dahilinde alacağınız eğitim bilgiye hazır ulaşmak değil daha akılda kalıcı bir yöntem olan bologna eğitimi ile verilmektedir. Lviv Tıp Üniversitesi bünyesinde alacağınız radyoloji eğitimi ile beraber ülkemizde yer alan bütün sağlık kuruluşlarında çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Klinik bölümü dahilinde elde edeceğiniz diplomalar ile beraber ülkemizde bulunan yüksek öğretim kurumu ile denklik sistemi dahilinde alacağınız diplomalarla bütün sağlık kuruluşlarında çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda alacağınız eğitim ile beraber iyi bir gelecek için temel hazırlıklarınızı yapmış olacaksınız..

Halk sağlığı bölümünde bir yıllık lisans eğitimi dahilinde alacağınız eğitim ile berabr yapacağınız çalışmalar boyunca alacağınız bologna eğitim sistemi ile beraber gerek öğrencilerin bilgiye araştırarak ulaşmaları gerek ise yapacakları uygulamalı dersler dahlinde iyi bir eğiitim almaları sağlanacaktır.

Laboratuar bölümü dahilinde yapacağınız çalışmalar genel anlamda araştırmaya ve öğrenmeye yönelik çalışmalar olacaktır. Bu çalışmalar dahilinde iyi bir eğitimden geçeceğiniz laboratuar bölümünden mezun olduğunuz takdirde ülkemizde bulunan yüksek öğretim kurumu denkliği dahilinde iyi bir gelecek imkanına sahip olabileceksiniz.

Psikyatrist Klinik bölümü başında öncelikle bir yıllık ağırlıklı yabancı dil eğitimi alacaksınız. Alacağınız bu yabancı dil temelleri ile beraber yapacağınız çalışmalar ile beraber iyi bir gelecek hazırlamanız maksadı ile uygun bir çalışma ortamında rahat bir geleceğe temellerinizi atabilirsiniz.

Spor hekimliği bölümünden mezun olmanız durumunda özel ya da kamusal alanda çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Öncelikli olarak yapacağınız çalışmalarda iyi bir gelecek imkanı hazırlamış olacaksınız ve alacağınız diplomalar dahilinde ülkemizde geçerli denklik sistemi dahilinde çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Fizyoloji bölümünden mezun olmanız durumunda ülkemizde bulunan yök denkliği dahilinde iyi bir çalışma yürütebilirsiniz. Canlıların mekanik fiziksel ve biyokimyasal fonksiyonlarını ve sistemlerinin işleyişlerini incelemekte olan bir bilim dalı olan sistem dahilinde eğitim göreceksiniz. Sizde yurt dışında eğitim almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.
Yurt dışı eğitim imkanlarından yararlanmak isterseniz ve bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir yaşam sürmek isterseniz çağdaş yaşamın getirmiş olduğu bir konumda yerinizi almakta çevrenizde saygın bir kişilik olmak ya da aranan bir doktor veya bir baş hekim olmak isterseniz öncelikli olarak kaliteli bir eğitim süreci içerisinden geçmemiz gerekmektedir. Bu eğitim süresi dahilinde yapacağınız çalışmalarda iyi bir yere gelmek için size önerebileceğimiz Ukrayna’da yer alan Lviv Tıp Üniversitesi alanında en iyi şekilde eğitim vermeyi başararak Ukrayna’da yer alan Ünviersite eğitim kurumları arasında en başarılı ikinci üniversite olarak bilinmektedir. Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim yalnızca tıp eğitimi üzerine olduğunu belirtmemiz gerekir.

Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemi olarak bütün dünyanın yaygın bir şekilde bu eğitim sisteminden yana alt yapı çalışmalarını hazırlamaya çalışması gerek bu eğitim sistemini uygulamaya çalışması çabalarına kişleri itmektedir. Bu eğitim sistemi çerçevesi altında öğrenciyi bilgiyi hazır bir şekilde almakta olan pasif bir alıcı olarak görmek ve aynı zamanda öğretmeni de bilgiyi hazır bir şekilde öğrencilere vermekte olan bir verici olarak görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci arasında geçmekte olan diyalogu çok daha güçlü bir yapıya sokacak şekilde öğrencilerin çok daha iyi bir öğrenme imkanı sunacak şekilde teknik bilgi ve donanıma sahip olmasını öncelikli olarak hedeflemektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılan çalışmalara şölye bir göz atacak olursak ;

Bologna eğitim sisteminde öğretim görevlisi olan öğretmenin yapacağı araştırma çalışmaları dahilinde öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde bir yol izlemesi durumu söz konusudur. Bu eğitim sisteminde öğretmenin öğrencilere sunmuş olduğu konulardan birinin öğrenciler tarafından seçilerek bu konu ile ilgili olarak yapılacak olan araştırma çalışmaları dahilinde iyi bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır.

Bu çalışmalar ile beraber öğrencilerin kendi ekip arkdaşları ile beraber yapacakları araştımaların gerek Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst seviyede yer alan bilgisayar laboratuvarlarında gerek ise Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde yer almakta olan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili olarak yapacakları araştırmanın gerek yazılı dökümümanlar halinde toplanması gerek ise öğrencilerin bu alanda yapacakları araştırmalarda görsel dökümanlar halinde bilginin toplanabilir olması ya da bunların yanı sıra öğrencilerin çeşitli kaynaklardan yapacakları araştırmalarda röpörtajlar ile beraber elde edecekleri bilgiler dahilinde bir sonraki aşama olan uygulama çalışmasına geçiş süreci sağlanacaktır. Bu süreçte öncelikle gerekiyorsa malzemelerin teminatı yapılmaktadır ve malzemelerin teminatı sağlandıktan sonra gerekli çalışmalar projelendirme ve uygulama yönünden yapılması sağlanmaktadır.Universitemiz dahilinde bu çalışmaların akabinde ise elde edilen dökümanlar taslak halinde iken bir araya getirilip toparlanarak iyi bir sunum haline geitirilmesi sağlanmaktadır.

Bu işlemler esnasında yapılacak çalışmalar dahilinde öğrencilerimiz en iyi şekilde sunumlarını hazırlayarak bir çok kişinin önünde yapmış oldukları bu çalışmaları sergileme imkanı bulmaktadır. Öğretim görevlisi olan öğretmenlerimiz ise bu alanda öğrencilerimizin yapmış olduğu çalışmaları değerlendirerek yılda iki kez kullandıkları kanaat notu ile beraber etcs adı verilmekte olan sistem dahilinde öğrencilerimizin bir üst sınafa geçmelerini sağlamaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde size iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken ;

Euro Star Yurt dışı Egitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. Alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağız. Bu alanda bize bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Eurostar : Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi -Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!