Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi

Hedefine sağlam adımlarla yaklaşmak artık mümkün. Ternopil Teknik üniversitesi giriş sınavı olmadan öğrencilerin okula yerleşebilmelerine kolaylık sağlıyor.

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi Ukrayna’nın Batı kesimlerinde yer almakta olan Ternopil şehrindeki bir teknik üniversite olan gerek teknik donanım bakımından gerek ise verlimekte olan eğitim seviyesi ile beraber kaliteli bir üniversite olan Ternopil Teknik Üniversitesi bilgi teknolojileri ve gelişmiş internet ağ sistemi ile Ukrayna’nın en gelişmiş üniversitelerinden birisidir. Yabancı öğrenci kontenjanı ile uluslar arası üniversite özelliği taşımaktadır. Avrupa üniversiteler birliğinin asil üyelerinden birisi olan Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ve tabi bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur.

Ternopil Teknik Üniversitesi pedagojik çalışmalar, araştırmalar yapması ve endüstri işletmelerine yönetici yetiştirmesi bakımından gelişmiş bir endüstri ağına sahip olan Ukrayna için ayrıca bir önem arz etmektedir. Sizde Ukrayna‘da kaliteli bir teknik eğitim almak isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuşsanız doğrudan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak bu alanda detaylı bir şekilde bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ternopil Teknik Üniversitesi eğitim sistemi olarak Dünyanın en gelişmiş eğitim sistemlerinden birisi olan ve her geçen gün kendisini güncelleyerek geliştiren eğitim sistemi olan bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu sistem dahilinde öğretmen ve öğrenciler arasındaki diyalog çok daha güçlü bir hal almaktadır. Dünyadaki birçok üniversite eğitim sistemi olarak Bologna eğitim sistemine geçmiş durumdalar. Bu alanda yıllardan beri bologna eğitim sistemi uygulanmakta olan Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bu sistem çok daha oturmuş bir alt yapıya sahiptir. Bologna eğitim sistemi dahilinde ects kredi transfer sistemi mevcuttur. Bu sistem kişiyi bilgiyi hazır alan pasif bir kişi olarak görmekten çok bilgiyi araştıran kullanan ve uygulayan kişi olarak görmekte ve kişiyi çalışmaya teşvik etmekte olan bir sistemdir. Bu alanda öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin bu alanda kaliteli bir çalışma sağlamalarını hedeflemektedir. Ternopil Teknik Üniversitesinde uygulanmakta olan bu eğitim sisteminde öğrenciler yapacağı araştırmalar için dilerse Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından üstün bir yapıya sahip bilgisayar laboratuvarlarında dilerse Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili olarak detaylı bir bilgi sahibi olabilmektedir.

Bunların akabinde ise öğrencilerin yapacağı çalışmalarda araştırma çalışmalarından sonra gelmekte olan projelendirme ve uygulama çalışması gelmektedir. Araştırma konularında öğrencilerin elde ettikleri yazılı ve görsel dökümanları taslaklar halinde toparlamış olan öğrenciler bu alanda elde ettikleri bilgiler doğrultusunda uygulama yaparak elindeki veriler ile beraber bir kıyaslamaya gitmektedir.

Ternopil Teknik Üniversitesinde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan bir denklik sistemi bulunmaktadır. Yani Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomalar ülkemizde de geçerli olmaktadır. Bitirdiğiniz bölümle ilgili bir işe yerleşirken yurt dışından aldığınız bu diplomalar işe girişinizde sıkıntı çıkarmayacak herhangi bir kısıtlama ya da engelleme ile karşılaşmayacaksınız. Dilerseniz Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde almış olduğunuz lisans eğitimi neticesinde elde edeceğiniz diplomalarınız ile beraber kendi iş yerinizi açabileceğiniz gibi dilerseniz bir başka iş veren ile anlaşarak çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ternopil Teknik Üniversitesinde öğrencileri çeşitli aktivitelerin içine katarak bilgiyi pasif alan bireyler olmaktan öteye bilgiyi işleyen uygulayan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrenci vaktini çok daha verimli bir şekilde kullanabilmektedir. Dolayısı ile yapılan çalışmalarda öğrenci kaliteli bir bilgi birikimie sahip olacaktır. Sizde bologna eğitim sistemi ile beraber eğitim görmek isterseniz 0212 244 66 00 numraları telefonu arayabilirsiniz.
Ukrayna’nın yıllardan beri Bologna eğitim sistemi ile beraber günümüze dek getirdiği çalışmaları ile gerek yurt içinde gerek yurt dışından gelen öğrencileri ile beraber kalitli bir lisans eğitim sürecini devam ettirmekte olan çalışmalarıyla beraber başarılı bir şekilde teknik eğitim vermektedir.

Ternopil Teknik Üniversitesinde yer alan bölümler şöyle;

 1. Makine Mühendisliği Bölümü
 2. Mekanik Mühendisliği Bölümü
 3. Yapı Mekaniği Bölümü
 4. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 5. Makine İnşa, alet ve makineler Bölümü
 6. İmalat Mühendisliği Bölümü
 7. Teknoloji ve Kaynak Ekipmanları Bölümü
 8. Gıda İşleme ve Gıda Sanayi Fakültesi
 9. Grafik modelleme Bölümü
 10. Gıda teknolojisi Ekipmanları Bölümü
 11. Mühendislik Mekaniği ve Ziraat Mühendisliği Bölümü
 12. Beden Egitimi Ve Spor Bölümü
 13. Gıda Biyoteknoloji ve Kimya Bölümü
 14. Elektromekanik Fakültesi
 15. Elektrik Mühendisliği Bölümü
 16. Enerji ve Enerji Yönetimi Bölümü
 17. Aydınlatma Bölümü Elektrik Güç Sistemleri Bölümü
 18. Auto Transport Bölümü
 19. Otomobil ve Otomobil Yönetimi Bölümü
 20. Elektromekanik Bölümü
 21. Elektrik elektronik Bölümü
 22. Bilgisayar teknolojisi Bölümü
 23. Bilgisayar Bilgi sistemleri ve Yazılım Mühendisliği Fakültesi
 24. Enformatik ve Matematiksel Modelleme Bölümü
 25. Bilgisayar Bilimleri Bölümü
 26. Bilgisayar Sistemleri ve Ağlar Bölümü
 27. Yazılım Mühendisliği Bölümü
 28. Bilgisayar Teknolojileri Fakültesi
 29. Proses otomasyonu ve üretim bölümü
 30. Matematik Bölümü
 31. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 32. Üretim Yönetimi ve İşletme Fakültesi
 33. İşletme Yönetimi Bölümü
 34. İmalat Sektöründe Yönetim Bölümü
 35. İmalat Sektöründe Psikoloji Bölümü
 36. Kontrol ve Ölçüm Radyo ve Bilgisayar Sistemleri Bölümü
 37. Biyoteknik Sistemleri Matematiksel Yöntemler Mühendisliği Bölümü
 38. Kontrol sistemleri ve alet ölçme teknikleri Bölümü
 39. Telsiz, Radyo, Televizyon, Enstrüman Bölümü
 40. Ekonomi ve İş Fakültesi Bölümü
 41. Kamu Yönetimi ve İktisat Bölümü
 42. Ekonomi Sibernetik Bölümü
 43. Maliye Bölümü
 44. Muhasebe Bölümü
 45. Pazarlama Bölümü
 46. Denetim Bölümü

Sizde dilserniz lise ya da lise dengi bir diploma ile beraber bu bölümlerden birinde lisans eğitimi görme imkanına sahip olabilirsiniz. Ukrayna Ternopil Teknik Universitesi, Ukrayna’nın Batı kesimlerinde yer alan Ternopil şehrinde yer alıyor. Yaklaşık olarak 218.000 nüfüsa sahip olan Ternopil yetmiş iki kilometre karelik bir alanda bulunmaktadır. Ukrayna ise Karadeniz’in Kuzey kesimlerinde bulunmakta olan sarı ve mavi bayrak rengine sahip bir ülkedir. 1991 yılında Rusyada ayrılmış olan Ukrayna’da resmi dil Ukraynaca olsa bile bu topraklar üzerinde yaşamakta olan herkes Rusça bilmektedir.

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun akabinde ise 0212 244 66 00 numralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim imkanlarına sahip olabileceksiniz. Ternopil Teknik Üniversitesinde alacağınız eğitimler ile beraber Avrupa eğitim müfredatına bire bir eğitim görmüş olacaksınız. Bu doğrultuda Ternopil Teknik Üniversitesinin tercih etmiş olduğunuz bölümünden mezun olduğunuzda ülkemizdeki sistem yüksek öğretim kurumu yani yök ile denkliği bulunduğundan elde etmiş olduğunuz diplomalar ile beraber dilerseniz kendi iş yerinizi açabilir, dilerseniz bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesinde bologna eğitim sistemi ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dilleri ile eğitim verilmektedir.

Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir bilgiye sahipseniz doğrudan Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih ettiğiniz bölümün ilgili lisans sınıfına yerleştirilebileceğiniz gibi eğer yazmış olduğumuz bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak bilgiye sahip değilseniz sizi Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi bekliyor olacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi alabileceğiniz 0212 244 66 00 numarasını arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinden detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Eurostar : Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!