Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Denizcilik alanında verdiği kaliteli eğitimle Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi günümüzde en çok tercih edilen üniversitelerdendir.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde denizcilik alanında iyi bir eğitim almak isterseniz yapacağınız çalışmalar dahilinde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz diplomaların ülkemiz sınırları içerisinde geçerliliğini sağlamakta olacağını belirtmemizde fayda olacaktır. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor.

Bu durumda ise Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde verilen eğitimde Ukaynaca ya da İngilizce eğitim verilmekte olduğundan dolayı eğer bu iki dilden bir tanesine ileri derece hakimiyetiniz bulunmuyor ise üniversitemiz bünyesinde bir yıllık hazırlık eğitimi sürecinden geçirileceksiniz. Bu hazırlık eğitimi süreci dahilinde alanında uzman kişiler tarafından İngilizcenizi ileri seviyeye gelecek şekilde öğrenmeniz durumunda iyi bir aksana sahip İngilizceniz olacaktır. Bu alanda iyi bir şekilde öğrendiğiniz yabancı dil ile beraber gerek yurdumuzda gerek ise yurt dışında iş imkânlarına sahip olabileceksiniz.

Odessa Denizcilik Üniversitesi Eğitim Dili

Eğitim Dili
Ukraynaca
İngilizce

Bologna eğitim sisteminin hakim olduğu üniversitemiz dahilinde eğitim görmekte olan öğrencilerimiz için gerek yurt dışından gelen öğrencilerimizde gerek yurt içinden aramıza katılan öğrencilerimizde araştırmaya yönelik bir çalışma yürütülmektedir. Öğrencilerin bu şekilde alacakları eğitimler dahilinde çok daha iyi bir düzeyde aksana sahip yabancı diliniz olacaktır. Bologna eğitim sürecinden bahsedecek olursak öğretmenleri sadece bir verici öğrencileri ise sadece bir alıcı olarak görmekten ziyade bu eğitim sisteminde öğrencilere verilecek olan konular ile beraber öğrenciler ekip arkadaşları ile beraber bir araştırma çalışması sürecine girmektedir. Bu süreç esnasında öğrenciler isterse Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde ya da Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde barındıran yüksek teknolojik donanıma sahip bilgisayar laboratuvarlarında iyi bir şekilde araştırmalarını yapabilmektedirler.

Odessa Denizcilik Üniversitesi Fakülteleri

Fakülteler
Deniz Taşımacılığı ve Teknolojileri
Deniz Mühendisliği
Deniz Hukuku ve Yönetimi

Yurt dışında eğitim almış biri olduğunuzu var sayacak olursak ülkemiz şartlarında diğer rakiplerinize göre çok daha iyi bir konumda kendinizi görmemiz mümkün olacaktır. Bunun temel sebebi ise alanında çok iyi düzeyde bir yabancı dile sahip olmanızdan kaynaklanmaktadır. Bir iş veren gözünden bakacak olursak iş verenler daima işe alacakları personelin en iyi şekilde bilgi birikimine ve donanıma sahip olmasını istemektedir. Siz kendinizi ne kadar iyi bir şekilde yetiştirme imkanına sahip olursanız iş vereniniz de size karşı aynı anlamda yardımcı olabilecektir. Karşılıklı bir şekilde çalışmalarınızı yürüteceksiniz.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim almak için öncelikli olarak yapmanız gereken şey lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmaktan geçmektedir. Lise ya da lise dengi bir okuldan bir diplomaya sahip iseniz doğrudan Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelmenizi bekliyoruz. Bu alanda sizlere alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile bilgi ve birikimin bir arada yürütülmekte olduğu ofisimizdeki ekip arkadaşlarımız tarafından en iyi şekilde yönlendirme sağlanacak, vize başvurusu onay alacak şekilde gerçekleştirilecek ve üniversite kaydınız istediğiniz bölüme yapılması sağlanacaktır.

Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde sizde Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde kaliteli bir bologna eğitim sürecine tabi tutulabilirsiniz. Bu eğitim ile beraber eğitim göreceğiniz bölüm ile ilgili olarak ülkemize geldiğinizde yüksek öğretim kurumu yani YÖK olarak da bilinmekte olan sistem dolayısı ile üniversiteler arasında bulunan denklikten dolayı yurt dışında eğitim görmüş olan öğrencimiz ülkemiz sınırları içerisinde yer alan alanı ile ilgili olarak bütün kurum ya da kuruluşlarda çalışma imkanına sahip olabilmektedir. Dolayısı ile yurt dışında eğitim görerek almış olduğunuz eğitim size kâr kalacak ve elde ettiğiniz diplomalar alanınız dahilinde kullanılabilecek seviyede olacaktır.

#odessadenizcilik #ukraynadagemikaptanlığı #yurtdışındagemikaptanlığı #ukraynaüniversiteleri

Yaygın inanışa göre denizcilerin 6 ay çalışıp 6 ay çalışmadığı düşünülse de gerçekte çalıştığı firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Anlaşılan firmanın çalışma sistemi 4 ay çalışma 2 ay dinlenme 3 ay çalışma 3 ay dinlenme olabileceği gibi firma ile şartlarınıza uygun olarak belirlenmiş bir çalışma sistemi üzerinde anlaşılabilir.

Denizci olmak isteyenler 4 yıllık denizcilik mühendisliği eğitimi veren lisans bölümlerinden mezun olmak zorundadırlar. Mezuniyet sonrasında Denizcilik Müsteşarlığı'nın yaptığı Gemi Adamları Yeterlilik Sınavından başarılı olunması gerekmektedir.

Tercih Sebepleri

Ukraynada Denizcilik OkumakOdessa Denizcilik Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!