Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet üniversitesi ile kendinizi eğitmek elinizde olacaktır. Ülkemize yakın mesafede bir ünirversitede sınavsız şekilde eğitim alabilmek için kabul edilmeniz artık mümkün olacak.

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi ; Ukrayna’nın en prestijli eğitim kurumlarından biri olan Sumy Devlet Üniversitesi’nde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak bir takım şeyler aranmaktadır ve siz bu aranan niteliklere uyum sağlıyorsanız doğrudan yapmanız gereken şey Eurostar yurt dışı eğitim merkezi ofisi ile iletişime geçerek alanında uzman kişilerin bulunduğu fırsatı kaçırmamanız gerekmektedir. Eurostar yurt dışı eğitim merkezi ofisinde yılların verdiği tecrübe ile bulunan alanında uzmanlaşmış kişiler size en iyi şekilde hizmeti verebilmek adına en uygun tercihleri sağlayacağından bu alanda yapacağınız çalışmalar doğrultusunda eğer Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden en az bir tanesine ileri derecede değilseniz öncelikle bir yıllık hazırlık eğitimi alacaksınız. Alacağınız bu bir yıllık eğitim sayesinde ileri derece bir yabancı dil bilgisine sahip olacaksınız.

Dolayısı ile bu size hayatınızda daima bir ek başarı sağlayacaktır. Bu başarı gerek yabancı dil gerek ise çalışma hayatınız ya da günlük yaşantınızda fırsata çevirebileceksiniz. Bu eğitim sistemi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi ile beraber araştırmaya yönelik bir çalışma sarfedeceksiniz. Yapacağınız bu çalışmalar esnasında etcs kredi sistemi sayesinde bir üst sınıfa geçmek için yılda iki kez uygulanmakta olan kanaat notu sistemi sayesinde bir üst sınıfa geçişiniz söz konusu olacaktır. Yapılmakta olan bu çalışmalar ile beraber sizin daima bilgiye araştırarak ulaşan ayrıca elde ettiğiniz yazılı ya da görsel dökümanları taslaklar halinde iken bir projelendirme ya da uygulama çalışması ile bütünleştirerek bir sunum haline getirmeniz beklenmektedir. Dolayısı ile bu çalışmanın ardından en iyi bir şekilde bilgi ve birikime sahip olmuş olacaksınız. Elde ettiğiniz bu bilgiler dahilinde yapacağınız çalışmalar size akılda kalıcı bir eğitim olarak sürekli karşınıza çıkacak ve her hangi bir soru veya sorun anında doğrudan aklınıza gelecek şekilde adeta hafızanıza kazınacaktır.

Bütün dünyanın uygulamaya çalıştığı bu bologna eğitim sistemini bütün dünya uygulamaya çalışmaktadır. Fakat bu alanda oldukça ileri seviyede olan ülkelerden biri ise Ukrayna’dır. Ukrayna’nın başkentine beş saatlik bir uzaklıkta olan ve bir birinden kaliteli eğitmenler tarafından verilmekte olan eğitim dolayısı ile öğrenciler bu eğitim sisteminden en iyi şekilde yararlanmaktadır. Öğrencilerin en iyi şekilde yararlandıkları bu eğitim sistemi dahilin de yapılacak olan çalışmalarda öğrencilik hayatlarının sona ermesi neticesi itibari ile alacakları diploma dahilinde ülkemizde her yerde geçerliliğini sağlamış olacaktır. Bunun sebebi ise Sumy Devlet Üniversitesinin ülkemiz bünyesinde yer alan yüksek öğretim kurumu yani yök ile arasındaki denklikten kaynaklanmaktadır.

Öğrencilerin elde edecekleri bu diploma ile isterler ise kendi iş yerini kurabilmeleri isterler ise bir başkasının iş yerinde mühendis sıfatı ile çalışabilmeleri sağlanmaktadır. Bu sistem dolayısı ile öğrenciler kaliteli bir eğitim aldıklarından dolayı ilerleyen yaşamlarında en iyi bir şekilde çalışma ortamında bulunacaklar ve en iyi verimi alacaklardır. Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz kayıt olmak için lise diplomanızı yanınıza alarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz gerekmektedir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır.

Sizde kaliteli bir eğitim sürecinde iyi bir şekilde eğitim almak isterseniz yapmanız gereken şey 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşmak olacaktır. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor. Sizlerde kaliteli bir eğitim almak isterseniz Sumy Devlet Üniversitesini tercih ederek en iyi şartlar altında yurt dışında üniversite eğitimi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra elde edeceğiniz diploma ile yurdumuzun her köşesinde diplomanızın geçerliliğinden faydalanabilirsiniz.

Kaliteli bir eğitim anlayışı ile geçmişten günümüze ışık tutan verdiği kaliteli eğitimler ile kaliteli öğrenciler yetiştirmekte olan Sumy DevletUniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sisteminde öğrenciler iyi bir performans sergilemekte ve bu çalışmalar dahilinde de etcs adı verilmekte olan kredi ile beraber başarılı bulunduklarında yılda iki kere kullanılmakta olan kanaat notu ile beraber bir üst sınıfa geçişleri sağlanmaktadır. Bütün dünyanın uygulamaya çalışmakta olduğu bu Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrenciler sadece pasif birer alıcı olarak görülmemekte ve öğretmenler ise sadece birer verici olarak görülmemektedir.

Öğrenciler aynı zamanda öğretim görevlisinin öğrencilere sunmuş ya da sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencinin bu konu başlıklarından birini tercih etmesi ile beraber kendi ekip arkadaşlarını seçmeleri ile beraber öğrenci alanında en iyi şekilde eğitim görmeyi hedeflemektedir. Dolayısı ile öğrencinin tercih etmiş olduğu bu konular dahilidne yapılacak olan çalışma ile beraber öğrenciler bilgiye araştırarak ulaşmaları sağlanmaktadır. Araştırılarak ulaşılmakta olan bu bilgiler dahilinde öğrencilerin yapacakları çalışmalar sayesinde öğrenci daha akılda kalıcı bir bilgiye erişmiş olmaktadır. Dolayısı ile bir sonraki aşama alan uygulama çalışmaları esnasında öğrencinin çok daha iyi bir şekilde konuyu kavraması sağlanmış olacaktır.

Öğrencilerin alacakları bu eğitim sistemi dahilinde ilerleyen dönemlerdeki çalışma hayatları boyunca rahat bir hayat sürmeleri gerçekleştirilmektedir.

Üniversite bünyesinde verilmekte olan eğitim dolayısı ile Rusça, Ukraynaca ya da öğrencilerin tercihine göre İngilizce eğitim sisteminden geçirilmektedir. Dolayısı ile öğrencile bu sistem dahilinde yapacakları çalışmalar esnasında Sumy DevletUniversitesi öğrencileri üniversiteden bir yıllık bir hazırlık eğitimi sürecinin ardından ve bunu izlemekte olan süre dahilinde yapacakları çalışma ile beraber gerçekleştirilecek olan dört yıllık eğitim süreci itibari ile beraber elde edecekleri diplomanın ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerlilik sağladığını bilmemizde fayda var.

Yüksek öğretim kurumu yani yök bünyesinde denklik sistemi dahilinde diplomanızı ülkemiz sınırları içerisinde her alanda kullanabiliyorsunuz. Sumy DevletUniversitesinde kayıt olmak için öncelikle bir lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun akabinde Sumy DevletUniversitesinde eğitim görebilrisiniz.

Sizde kaliteli bir eğitim almak için Ukrayna’nın Sumy şehrindeki üniversitemizi tercih ederseniz eğitim görebileceğiniz elli altı bölümden birini tercih edebilirsiniz ;

 1. Kimya Bölümü
 2. Fiziko Kimya Bölümü
 3. Genel ve Organik Kimya Bölümü
 4. Tıbbi Kimya Bölümü
 5. Biyolojik ve Biyoorganik Kimya Bölümü
 6. Analitik Kimya Bölümü
 7. Genel Kimya Teknolojisi Bölümü
 8. Kromozon ve Koruma Bölümü
 9. Makine Mühendisliği Bölümü
 10. Mühendislik Teknolojisi Bölümü
 11. Teknoloji Enerji Fakültesi Bölümü
 12. Elektronik ve Yönetim Bilimleri Bölümü
 13. Sosyal İletişim Fakültesi Bölümü
 14. Pedagoji Bölümü
 15. Tıp Bölümü
 16. Yenilikçi Etkinlik Yönetimi Bölümü
 17. Proje Yönetimi Bölümü
 18. Finans Bölümü
 19. Yönetim Bölümü
 20. Pazarlama Bölümü
 21. Ekonomi Bölümü
 22. İş Çevre ve Doğal Kaynakları Bölümü
 23. Kamu Hizmeti Bölümü
 24. İşletme Bölümü
 25. Hukuk Fakültesi Bölümü
 26. İdari Yönetim Bölümü
 27. İnşaat Mühendisliği Bölümü
 28. Petrol Mühendisliği Bölümü
 29. Kimyasal ve petrol mühendisliği Bölümü
 30. Demir ve demir dışı metal ve alaşımların Dökümü
 31. Yazılım sistemleri ve komplekslerin Bakım Bölümü
 32. Ekoloji Bölümü
 33. Mekanik Mühendisliği Bölümü
 34. Makromoleküler Kimyası Bölümü
 35. Kontrol ve Otomasyon Bölümü
 36. Inşaat malzemeleri kimya sanayi ve işletmeler Bölümü
 37. Uygulamalı matematik Bölümü
 38. Applied Materials Bölümü
 39. Bilgi Teknolojileri Bölümü
 40. Mühendislik Teknolojisi Bölümü
 41. Makine alet ve sistemleri Bölümü
 42. Takım üretimi Bölümü
 43. Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanları Bölümü
 44. Soğutma ünitesi ve montaj
 45. Kompresörler, Pnömatik ve Vakum Teknolojisi
 46. Enerji Yönetimi Bölümü
 47. Fiziksel ve Biyomedikal Elektronik Bölümü
 48. Elektronik Cihazlar ve Ev Aletleri Bölümü
 49. Bilgi Bölümü
 50. Elektronik Sistemler Bölümü
 51. Finans Bölümü
 52. Ekonomi Bölümü
 53. Pazarlama Bölümü
 54. Yönetim Bölümü
 55. Çeviri Bölümü
 56. Gazetecilik Bölümü

Sumy Devlet Üniversitesi Eğitim Dili;

Ukraynaca Rusça
İngilizce

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Eurostar : Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi -Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!