Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Toplum içindeki yeriniz Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi mezunu olduğunuzda çok daha iyi olacak, kendiniz için iyi bir yatırım yapmak mümkün.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi- Bogomolets

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir tıp eğitimi almak istermisiniz? Üstelik üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yoktur. Hatta üniversite sınavına girmenize de gerek yok. Sadece lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız kayıt için yeterlidir. Bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalar dahilinde kaliteli bir lisans eğitimi sürecine hazır olabilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi (bogomolets) bünyesinde yukarıda yazmış olduğumuz on dört bölümün birinde eğitim alabilirsiniz. Tüm detayları öğrenmek için hiç zaman kaybetmeden 0212 244 66 00 numaralı telefondan Eurostar Yurtdışı Eğitim hizmetleri başvuru merkezini aramalısınız. İletişime geçtiğiniz takdirde konu ile ilgili gerekli olan detaylı bilgiye ulaşma imkanına sahip olursunuz.

Taban Puanları

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek için aranan bazı şartlar bulunuyor ;

– Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Dolayısı ile üniversite kayıt işlemleri sırasında bir lise diplomasına ihtiyaç duyulacaktır.

– Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili; İngilizce, Ukraynaca ya da Rusça‘dır. Bu dillerde eğitim verildiği için bu üç dilden en az bir tanesini ileri seviyede bilmelisiniz. Eğer biliyorsanız Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde tercih ettiğiniz bölümün lisansına direkt başlayabilirsiniz. Eğer ki dil yeterliliğiniz yoksa hazırlık eğitimi almalısınız.

Kiev Tıp Üniversitesi Bölümleri

Bölümleri
Sağlık Yönetimi Psikiyatri
Radyoloji Medikal Psikoloji
Anesteziyoloji Kozmetik Teknolojileri
Patoloji Diş Hekimliği
Sağlık Öğretmenliği Diş Teknisyenliği
Kozmetik Teknolojileri Fizik Tedavi
Halk Sağlığı Spor Hekimliği

Bunun akabinde ise Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde eğitim almak için Ukrayna vizesine ihtiyaç duyulacaktır. Bu esnada ise bir sağlık raporu istenmektedir. Bu sağlık raporu, Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi kayıt tarihinden en fazla iki ay önce alınmalıdır. Alacağınız bu sağlık raporunun heyet raporu olması gerekmektedir. Aids olmadığınızı gösteren bu sağlık raporunun tercüme edilerek noter huzurunda ve kaymakamlık tarafından onaylanması gerekiyor.

Kiev Tıp Üniversitesi Giriş

Bu işlemlerin akabinde 0212 244 66 00 numaralı hattan Eurostar Yurtdışı Eğitim merkezi başvuru ofisini arayabilirsiniz. Çünkü bu ofiste bilgi birikim ve tecrübesiyle sizleri en doğru şekilde yönlendirecek uzmanlardan destek alabilirsiniz. Böylece de süreçteki olası bir aksamanın önüne geçmiş olursunuz. Bu ekiple yapmış olduğunuz vize başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Çünkü uzmanlarımızın öğrencilerin başvurularından üniversitelerine yerleşene kadarki yürüttüğü süreç olumlu sonuçlanmaktadır. Eurostar farkıyla Sizde Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi alabilirsiniz.

Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde alacağınız tıp eğitimi ile beraber bologna fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Bu alanda yapılacak olan eğitimler son derece kalitelidir. Bu kaliteli eğitimle birlikte ülkemizde yer alan yüksek öğretim kurumu yani YÖK denkliğini kolaylıkla alabilirsiniz. Böylece Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomaların ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olacaktır.Böylelikle yurdumuzda dilerseniz kendi polikliniğinizi açabilirsiniz.

Kiev Tıp Üniversitesi Kayıt

Ukrayna’nın başkentinde kaliteli bir tıp eğitimi almak ister misiniz? Üstelik sadece lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız yeterlidir. Dolayısı ile üniversite sınavı stresi yaşamanıza gerek yok hatta üniversite sınavına girmenize de gerek yok Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak için öncelikli olarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisi olan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak bu alanda sizin için gerekli olan bilgileri öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz.

Eğitim Dili

Bölüm Dil
Tıp Ukraynaca/İngilizce
Diş Hekimliği Ukraynaca/İngilizce
Eczacılık Ukraynaca/İngilizce
Fizik Tedavi ve Ergoterapi Ukraynaca

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi hastane kavramı ve üniversite eğitiminde sağlık yöneticileri ile işbirliği içinde çalışmaktadırlar. Bologna uyum anlaşmalarına dahil olan üniversite, Klinik çalışmalarında yenilikçi eğitim anlayışıyla bilinmektedir. Uluslararası camiada bu şekilde tanınan Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi yurtiçi ve yurtdışından öğrencilere eğitim vermektedirler. Kiev Tıp Üniversitesi eğitim kariyer ve sağlık açısından Ukrayna’nın en kaliteli tıp üniversitelerinden birisidir.

Üniversite dahilinde eğitim imkanlarından faydalanmakta olan bir çok yerli öğrenci olduğu gibi bir çok yabancı ülkeden gelmiş öğrenci nüfusuda bulunmaktadır. Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim hizmetlerinin hat safhada kaliteli bir şekilde verildiğini belirtmemizde fayda var. Bu alanda Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi için Ukranya’nın en kaliteli en prestijli tıp üniversitelerinden biridir. Sizde Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim sistemi ile başarılı bir şekilde tıp eğitimi görebilirsiniz.

Kiev Tıp Üniversitesi Akademik Kadro

Bu on dört bölümden birinde eğitim görmek isterseniz üniversite sınavı için çalışmanıza gerek yoktur. Dolayısı ile üniversite sınavı stresi yaşamanıza ve üniversite sınavına girme şartı da bulunmamaktadır. Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de rahat bir şekilde bu bölümlerden birinde eğitim alabilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi 12 Fakülte 7 Enstitü merkezileri, 78 bölüm, 30 bölüm laboratuarlar ile mükemmel bir donanıma sahiptir. 137 Profesör, 188 doktor, 341 Doçent ve 719 Doktora dahil 1200 öğretim görevlisi ile dev bir eğitim kadrosuna sahiptir. 200 den fazla akademisyen, Devlet ödüllü akademisyen, Onur Bilim ve teknoloji eğitimcileri ve üyeleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra yukarıda yazmış olduğumuz on dört bölüm içinde geçerli olmak kaydı ile bütün bölümlerde bologna eğitim sistemi uygulanmakta ve bunun yanı sıra yapılmakta olan çalışmalar dahilinde bu bölümlerden birinden mezun olduğunuz durumda ülkemiz şartlarında yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sisteminde diplomalarınızın geçerliliği korunmaktadır.

Kiev Tıp Üniversitesi Kampüs Olanakları

Üniversite bünyesinde 7 yurt, 12 Öğrenci kantini, Kafeteryalar, 9 spor merkezi, 75 eğlence için sanatoryum, Avrupa değişim Programları, Klinik değişim programları için 53 ülkeden 1500’den fazla yabancı öğrenci bulundurmaktadır. Kiev Tıp Üniversitesinde 8500 ulusal öğrenci eğitim hizmeti almaktadır. Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Uluslar arası İş birliği DSÖ, Dünya çapında 32 dünya ve Avrupa Akademileri, Meslek örgütleri ve önde gelen üniversiteler ile işbirliği çalışmaları sürmektedir.

Sizde bu şeklide kaliteli bir eğitim merkezinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numralı telefonu arayarak konu ile ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Kiev Tıp Fakültesi, 9 Eylül 1941 tarihinde hizmete açılmıştır. NI Pirogov, VA Karavaev, NM Volkovich, doktorlar VP Zrakiv, FGYanovsky, patologlar GN Minkh ve VK Vysokovych, anatomist AP Valter, hijyenistine VA Subotin ve diğerleri gibi dünya çapında ünlü bilim adamları, kurucuları arasında yer aldı. Fakültesi’nin ilk dekanı, bölüm cerrahi kliniği başkanı, kurucusu ve başkanı, profesör Karavaev VA Fakültesi gelişimine büyük katkı yaptı, o ilk eter narkoz, ameliyat (1847) Ukrayna ilk Rusya perikardiyosentez ve cerrahi okul yaratıcıları arasında öncü oldu.

#ukraynadatıpokumak #ukraynaüniversteileri #kievulusaltıpüniversitesi

Evet Ukrayna üniversiteleri Mavi Diploma eki veriyor. Uluslararası geçerliliği olan Mavi Diploma Ekini Ukrayna üniversite mezuniyetiniz sonrasında alabilirsiniz. Böylece de hangi alandan mezun olursanız olun Avrupa ülkelerinde iş bulmanız çok kolay olacaktır.

Yurtdışında tıp okumak 5 -6 yıl arasında değişmektedir. Bu süre eğitim alacağınız üniversitede hazırlık eğitimi alıp almayacağına göre değişecektir. Maliyet olarak ise yurtdışında tıp eğitimi 2500$ dan başlamaktadır. Bu miktar da eğitim alınacak ülke ve üniversiteye göre farklılık arz edecektir.

Tercih Sebepleri

Kiev Ulusal Tıp ÜniversitesiKiev Ulusal Tıp Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!