Ukrayna Üniversiteleri Uçak Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri Uçak Mühendisliği

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi yarım kalan üniversite hayallerini gerçekleştirme imkanını sana sunuyor.

Ukrayna Üniversiteleri Uçak Mühendisliği

Ülke dışında okumak için fırsat eşitliklerinden yararlanmak her öğrencinin artık hakkı. Koşulları kolay olan ve sadece yurda özlem duymak dışında eksisi olmayan üniversiteler okumada getirmiş olduğu platformlar ile herkesi oldukça sevindirdi. Havacılık konusunda yeterli olmayan çoğu üniversitede okumak istediğinizde ilgilendiğiniz bölüm olmadığı için başka seçenekleri kullanmak yerine Ukrayna üniversiteleri uçak mühendisliği okuyarak sevdiğiniz mesleği öğrenebilirsiniz.

Her mesleğin kendine göre olan inceliklerini öğrenmek meslekte en ileriye gidecek sınıfları elde etmenizde aklınızda soru işareti bırakmamalıdır. İşte üniversiteler uçaklar hakkında bilmeniz gereken her ayrıntı işleyerek sizi mühendisliğe hazırlayacaktır. Kiev ve Harkov şehirlerinde yer alan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi ve aynı zamanda Harkov Havacılık Üniversitesinde kayıtlar dolmadan yerinizi alabilirsiniz. Okullarda uygulanan 5 yıllık eğitim zamanında 1 yıl hazırlık okuyarak dilinizi geliştirebilirsiniz. Bir yıllık ders zamanında daha sonraki derslere adapte olmak ve dil için gerekli olan alt yapıyı hazırlamak kolay olacaktır. 4 yıllık lisans programları Rusça ve İngilizce eğitim olarak verilmektedir. Tercih kullanabileceğiniz dil seçeneğinde sizin için en yararlı olacak hatta kendi dilinizi seçebilirsiniz.

Meslek Lisesi Mezunları İçin Fırsat

Lise döneminde bu yönde olacak mesleki dersleri almış olmanız üniversiteye kabul edilmenizde yardımcı olacaktır. Makine ve motor bölümü öğrencileri ikinci sınıflarda geçebilecekleri uçak makinaları öğreniminde ön bilgiyi kendi akıllarında oluşturabilecektir. Bunun dışında lise mezunu olmanız yeterli sayılmaktadır. Daha çok İngilizce ağırlıklı dil seçmeniz ülkemizde de verilen eğitimler doğrultusunda derslerinizde hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır. Ancak Rusça öğrenerek de kaldığınız şehir içinde anlaşmayı daha kolaylaştırabilirsiniz. Pratikte sıkıntı yaşamayacağınız dili öğrenmeniz halkın konuştuğu dil olarak esnek bir kullanım sağlayacaktır. YÖK denkliği olan Kiev ve Harkov üniversitelerinde ülkemizden yatay geçiş yapılarak da eğitime devam edilmektedir. Pasaport ve vize isteyen işlemlerde bu protokollerin uzun sürmesi dâhilinde alamadığı dersleri belirlenerek ek ders saatleri konulmaktadır.

Ukrayna üniversiteleri uçak mühendisliği kayıtları Eylül sonunda ve Ekim başına kadar süren süreç içinde yapılmaktadır. Eylül’ün başında başlayacak okullar için gerekli olan işlerinizi önceden yapmanız sizi daraltmayacaktır. Yüksek lisans programlarına katılmak için haziran ve eylül arasında yapılacak olan kayıtlara katılmalısınız. Master programları için de gösterilen tarih aynıdır. Fiyatlar gireceğiniz bölüme ve üniversitenin kendi belirlemiş olduğu fiyata göre değişebilmektedir. En çok Rusça olarak seçebileceğiniz bu programlara önceden ayarlayabileceğiniz yurt ve ev seçeneği ile hemen yerleşmeye başlayabilirsiniz. Ukrayna Üniversitesi uçak mühendisliği her ülkede geçecek diploması ile kolay eğitim sunmaktadır.

Ülkenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!