Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, hakkında detaylı ve kapsamlı bilgilere , yılların tecrübesi ve kaliteli eğitim danışmalığı ile euro..

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi (KUCAT), Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biridir. 1920 yılında Ukrayna’nın Kharkov şehrinde kurulmuştur. Üniversite inşaat ve mimaride uzmanlaşmıştır. Yıllar içinde, bir eğitim ve kültür merkezi haline geldi. Eğitim, araştırma ve geliştirme kalitesiyle tanınmaktadır.

KUCAT, 1920 yılında bir grup inşaat mühendisliği uzmanı tarafından kurulmuştur. Üniversite, artan öğrenci sayılarına uyum sağlamadan önce 50 öğrenci ve 4 fakülte ile başladı. İkinci Dünya Savaşı sırasında kurum, bazı uluslararası öğrencileri kabul etmeye başladığı Ukrayna’nın Charkiv kentine taşındı. 1962’de yedi fakülte, altı enstitü ve dört bölgesel şube vardı. 1982 yılında Ukrayna’nın Lugansk şehrinde bölgesel bir şube açıldı. 1990 yılına gelindiğinde KUCAT’ta 45.000’den fazla öğrenci öğrenim görüyordu. 1996 yılında kurum kendi yasal gücü ile Ukrayna’nın bir devlet kurumu haline gelmiştir.

Üniversite Rusya’nın endüstriyel gelişimine ve sosyal yaşamına katkı sağlamıştır. İnşaat mühendisliği alanında uzmanlaşan KUCAT, öğrencileri inşaat sektöründe çalışmak üzere yetiştiriyor. KUCAT, öğrencileri gelecekteki kariyerleri için eğitmenin yanı sıra her meslekten insan için konut geliştirmeye yardımcı olur. KUCAT, tasarım ve inşaat yönetimi konusunda uzmanlaşmış mühendisler yetiştirmektedir. Uzmanlıkları ile ülke çapında köprüler, binalar, su temin sistemleri ve diğer tesisler inşa ettiler.

KUCAT, 1992 yılında, spor programı geliştirmelerinin bir parçası olarak olimpiyat oyunlarının bölgesel oyunlarına ev sahipliği yaptı. O zamandan beri satranç, boks ve basketbol turnuvaları dahil olmak üzere birçok oyuna ev sahipliği yaptılar. Üniversite ayrıca Paralimpik ve Asya oyunları gibi uluslararası yarışmalar için Olimpik sporcular yetiştiren bir spor okuluna da ev sahipliği yapıyor. KUCAT, 2014 yılından bu yana, Tüm Ukrayna Spor Sağır-Sessizler Derneği (AUASDM) bünyesinde Ukrayna Olimpiyat spor şampiyonlarını eğitiyor.

Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olan KUCAT, Rusya’nın endüstriyel gelişimine ve sosyal yaşamına katkıda bulunmuştur. Bugün eğitim, araştırma ve geliştirme kalitesiyle tanınan bir eğitim çalışmaları ve kültür merkezidir. Üniversite birçok spor dalına ev sahipliği yapmakta ve olimpik sporculara eğitim vermektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!