Ukrayna Üniversitesi Gemi Kaptanlığı

Ukrayna Üniversitesi Gemi Kaptanlığı

Ukrayna üniversitesi gemi kaptanlığı bölümü için ne sınava girmenize ne de yüksek diploma puanı almanıza ihtiyaç yok.

Ukrayna Üniversitesi Gemi Kaptanlığı

Gemi kaptanı olmak hayalinizdeki meslek olacaksa gelin hayallerinizi Ukrayna üniversitesi gemi kaptanlığı bölümü ile tamamlayın. İleride prestijli, çok maaşlı ve dünyayı denizler etrafında gezebileceğiniz bir meslek size anlatılmaz güzelliği ile dünyayı ayaklarınıza serecektir. Kaptanlık eğitimi deniz aşırı olan ülkeler için revaçta olan bir meslektir. Genellikle deniz kenarında yaşayan kişilerin yapacakları en kariyerli iş olarak söyleyebiliriz. Ancak eğitimini almadan bu işe aday olmak yanlış olacak bir tutumdur. Denizlerde diğer ülkelerin uluslararası sınırlarını aşmak zorunda kalacağınızdan gerek seyahat gerek ticaret yaparken belirlenmiş hususlar göze alınarak denize açılmak gerekir. Bu mesuliyet kaptanların denetiminde olacaktır.

Hangi Üniversitede En Kaliteli Eğitim Verilmektedir

Ukrayna üniversitesi gemi kaptanlığı Odessa Üniversitesi yapmış olduğu başarılı mezunlar sayesinde şu anda Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi olarak anılmaktadır. Mezunlardan çoğunun almış olduğu akademik kariyer ödülleri üniversitenin ne kadar kaliteli olduğunu göstermektedir. İngilizce olarak verilen eğitim her ülke içi geçerli olacak İngilizceyi kolaylıkla derslerinde uygulayabilmektedir. Seyrüsefer, pilotaj derslerinin yanında denizle ilgili olarak denizcilik astronomisi gemiye dair olarak gemi kontrol, donanma mevzuatını içeren özel dersleri bulunmaktadır. Bunlar dışında uluslararası sularda yüzecek olan gemiler için hem taşımacılıkta hem de sefer ilkelerine yönelik kanunlar görülmektedir. Uluslararası denizcilik hukuku, ekonomi, kargo ve taşımacılık, ticari kanal operasyonları ile ilgili ticari gemi kaptanlıkları için de bilinmesi gereken kanunlar ve kurallar gösterilmektedir. Disiplinli bir çalışma ile öğrencilerini yetiştiren Ukrayna üniversitesi gemi kaptanlığı olarak ideal ve zor bir mesleği ortaya çıkarmaktadır. Ukrayna’da akreditasyon kurulu tarafından seviye IV ile kalitesini daha da arttırmıştır.

Öğrencilerine lisans tamamlama, uzmanlık, bilim alanında uzman, önlisans programları ile Odessa Üniversitesi eğitimine devam etmektedir. Denizcilikte gerekli olan sertifikaların hepsine sahip olabileceğiniz bu okulda eğitim IMO standartlarında verilmektedir. 7 bölümden oluşan binası farklı akademik çalışmaları ile faaliyet gösterirken 4 blok olarak inşa edilmiş bir üniversitedir. Üniversite ortamında olması gereken her uygulama ve faaliyetlerin yapılabileceği salonlarda yurt dışından gelenler için çamaşırhaneler, sağlık ekipleri, yemekhane, klüp, kafe gibi vakit geçirerek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ortamları da sağlamaktadır. Büyük bir hastaneyi kendi içinde bulundurması başka hastaneler aramadan sağlık hizmeti alınabilecek yerler olarak planlanmıştır.

Ukrayna üniversitesi gemi kaptanlığı yanında gemicilik fakültesi, denizcilik ve iç kara su yolları fakültesi, mühendislik fakülteleri, deniz hukuku fakültesi, elektrik mühendisliği ve radyo elektronik fakültesi olarak da fakülteleri yer almaktadır.

Ülkenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!