Odessa Tarım Üniversitesi

Odessa Tarım Üniversitesi

Öğrenciler için uygun maliyetlere sahip Odessa Tarım Üniversitesi 'nde bütçenizi zorlamadan eğitim görebilmeniz Eurostar farkıyla mümkündür.

Odessa Tarım Üniversitesi

Tarım sektöründe yaşanan gelişmeler gençleri tarım üzerine eğitim almaya sevk etmektedir. 1918 yılından bu yana eğitim hizmeti veren Tarım Üniversitesi 2001 yılında isim değişikliğine gitmiş ve son halini almıştır. Odessa Tarım Üniversitesi’nin amacı tarım alanında çalışan kişilerin nitelikli olmasının amaçlanması ve tarımsal üretimin arttırılmasının teşvik edilmesidir. Odessa Tarım Üniversitesi nde her yıl ortalama 6000 öğrenci eğitim almaktadır. 6000 öğrencinin 250 tanesi yabancı uyrukludur. Tarım Üniversitesi’nde başarılı olan öğrencilere burs desteği verilmekte ve öğrencilerin başarıya teşvik edilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca bilimsel çalışmalara çok önem veren Tarım Üniversitesi’nde bilimsel çalışmaya katılan öğrencilere hibe desteği sunulmaktadır.

Üniversite Eğitim Kalitesi

Odessa Tarım Üniversitesi köklü bir üniversite olması nedeniyle uzun yıllardan beri pek çok öğrenci yetiştirmiş ve tarım sektörünün gelişmesine yardımcı olmuştur. Şimdiye kadar Tarım Üniversitesi bünyesinde 50 bin öğrenci eğitim almıştır. Sadece lisans eğitimi vermekle kalmayan Tarım Üniversitesi yüksek lisans ve doktora imkanlarıyla da son derece dikkat çekmektedir. Yabancı öğrenciler için pek çok avantaj sunan Tarım Üniversitesi’nde ilk yıl hazırlık eğitimi verilmektedir. Tarım Üniversitesi’nde hazırlık eğitimi Rusça olarak verilmektedir. Ukraynaca hazırlık programını başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler lisans bölümünden eğitim almaya hemen başlayabilmektedir. Tarım Üniversitesi kapsamında yemekhane, kütüphane, yurt , açık spor salonu ve kapalı spor salonu bulunmaktadır.

Tarım Üniversitesi Bölümleri Fiyatları

Bölüm Fiyat
Veterinerlik 1.500$
Jeodezi ve Arazi Yönetimi 1.200$
Tarım Mühendisliği 1.200$
Agronomi 1.200$
Muhasebe ve Vergilendirme 1.200$

Tarım alanında üstün bir eğitim hizmeti sunan Odessa Tarım Üniversitesi geniş bir yerleşke içerisinde eğitim hizmetlerini sürdürmektedir. Öğrencilerin sosyal yaşamı ve eğitim yaşamı için uygun bir şekilde tasarlanan Tarım Üniversitesi öğrencilere pek çok sosyal etkinlik yapma fırsatı sunuyor. Herkes kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirirken kaliteli bir eğitim fırsatı alma fırsatına sahip oluyor.

Eğitim Avantajları

Ukrayna tam bir eğitim şehridir. Son yıllarda üniversite sayısı hızlı bir artış göstermiştir. Neredeyse Ukrayna’nın tüm şehirlerinde üniversite eğitimi almak mümkündür. Ukrayna’nın önemli kentlerinden olan Odessa’da eğitim almanın ayrıcalığını yaşamak isteyen öğrenciler hem Ukrayna’yı tanıma fırsatına sahip oluyor hem de hayal ettikleri eğitimi alıyor. Mezun olan öğrenciler diplomalarını alarak başarılı bireyler olarak kariyer hayatlarındaki yerini alıyor. Dil eğitimi alan öğrenciler yabancı dil konusunda da hiçbir sıkıntı yaşamıyor. Tüm bu avantajlarıyla son derece dikkat çeken Tarım Üniversitesi yeni öğrencilerini ağırlamak üzere bekliyor.

Sizlerde tarım alanında fark yaratan bir lisans eğitimi almak istiyorsanız Tarım Üniversitesi’nin ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerini ziyaret eden herkes kısa sürede kayıt işlemlerini tamamlıyor ve Tarım Üniversitesi’nde eğitim almaya zaman kaybetmeden başlıyor. Eylül’ün ilk haftası hazırlık eğitimi başlıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimiz hiçbir sıkıntı yaşamadan kayıt yaptırmanıza olanak sunuyor. Sizlerde geleceğinizi şekillendirmek istiyorsanız Odessa Tarım Üniversitesi sizleri bekliyor.

#yurtdışındaziraatmühendisliğiokumak #ukraynadaeğitim #odessatarımüniversitesi

Tarım ve ziraat alanında birçok bölümde alanında yetkin akademik bir kadroyla eğitim verilen Odessa Tarım Üniversitesi ücretleri 1200$’dır.

Dünya üniversiteler sıralamasında akademik başarısını kanıtlayan Tarım Üniversitesi YÖK tanınırlığı listesinde yer aldığı için diploma denkliği sağlanabilmektedir.

Tercih Sebepleri

Odessa Tarım ÜniversitesiOdessa Tarım Üniversitesi
Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!