Odessa Tarım Üniversitesi

Odessa Tarım Üniversitesi

Öğrenciler için uygun maliyetlere sahip Odessa Tarım Üniversitesi'nde bütçenizi zorlamadan, eğitim görebilmeniz mümkün olabilmektedir.

Odessa Tarım Üniversitesi

Tarım sektöründe yaşanan gelişmeler gençleri tarım üzerine eğitim almaya sevk etmektedir. 1918 yılından bu yana eğitim hizmeti veren Odessa Tarım Üniversitesi 2001 yılında isim değişikliğine gitmiş ve son halini almıştır. Odessa Tarım Üniversitesi’nin amacı tarım alanında çalışan kişilerin nitelikli olmasının amaçlanması ve tarımsal üretimin arttırılmasının teşvik edilmesidir. Odessa Tarım Üniversitesi’nde her yıl ortalama 6000 öğrenci eğitim almaktadır. 6000 öğrencinin 250 tanesi yabancı uyrukludur. Odessa Tarım Üniversitesi’nde başarılı olan öğrencilere burs desteği verilmekte ve öğrencilerin başarıya teşvik edilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca bilimsel çalışmalara çok önem veren Odessa Tarım Üniversitesi’nde bilimsel çalışmaya katılan öğrencilere hibe desteği sunulmaktadır.

Odessa Tarım Üniversitesi köklü bir üniversite olması nedeniyle uzun yıllardan beri pek çok öğrenci yetiştirmiş ve tarım sektörünün gelişmesine yardımcı olmuştur. Şimdiye kadar Odessa Tarım Üniversitesi bünyesinde 50 bin öğrenci eğitim almıştır. Sadece lisans eğitimi vermekle kalmayan Odessa Tarım Üniversitesi yüksek lisans ve doktora imkanlarıyla da son derece dikkat çekmektedir. Yabancı öğrenciler için pek çok avantaj sunan Odessa Tarım Üniversitesi’nde ilk yıl hazırlık eğitimi verilmektedir. Odessa Tarım Üniversitesi’nde hazırlık eğitimi Rusça olarak verilmektedir. Rusça hazırlık programını başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler lisans bölümünden eğitim almaya hemen başlayabilmektedir. Odessa Tarım Üniversitesi kapsamında yemekhane, kütüphane, yurt , açık spor salonu ve kapalı spor salonu bulunmaktadır.

Tarım alanında üstün bir eğitim hizmeti sunan Odessa Tarım Üniversitesi geniş bir yerleşke içerisinde eğitim hizmetlerini sürdürmektedir. Öğrencilerin sosyal yaşamı ve eğitim yaşamı için uygun bir şekilde tasarlanan Odessa Tarım Üniversitesi öğrencilere pek çok sosyal etkinlik yapma fırsatı sunuyor. Herkes kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirirken kaliteli bir eğitim fırsatı alma fırsatına sahip oluyor.

Ukrayna tam bir eğitim şehridir. Son yıllarda üniversite sayısı hızlı bir artış göstermiştir. Neredeyse Ukrayna’nın tüm şehirlerinde üniversite eğitimi almak mümkündür. Ukrayna’nın önemli kentlerinden olan Odessa’da eğitim almanın ayrıcalığını yaşamak isteyen öğrenciler hem Ukrayna’yı tanıma fırsatına sahip oluyor hem de hayal ettikleri eğitimi alıyor. Mezun olan öğrenciler diplomalarını alarak başarılı bireyler olarak kariyer hayatlarındaki yerini alıyor. Dil eğitimi alan öğrenciler yabancı dil konusunda da hiçbir sıkıntı yaşamıyor. Tüm bu avantajlarıyla son derece dikkat çeken Odessa Tarım Üniversitesi yeni öğrencilerini ağırlamak üzere bekliyor.

Sizlerde tarım alanında fark yaratan bir lisans eğitimi almak istiyorsanız Odessa Tarım Üniversitesi’nin ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerini ziyaret eden herkes kısa sürede kayıt işlemlerini tamamlıyor ve Odessa Tarım Üniversitesi’nde eğitim almaya zaman kaybetmeden başlıyor. Eylül’ün ilk haftası hazırlık eğitimi başlıyor. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerimiz hiçbir sıkıntı yaşamadan kayıt yaptırmanıza olanak sunuyor. Sizlerde geleceğinizi şekillendirmek istiyorsanız Odessa Tarım Üniversitesi sizleri bekliyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!