Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Yurtdışında kariyer yapmak isteyenlere Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi özellikle mühendislik branşlarında birçok avantaj sağlamaktadır.

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli eğitim kurumlarından biri olan Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde iyi bir eğitim almak isterseniz size bu alanda en iyi şekilde çözüm sunmaktayız. Bu alanda öncelikle ünviersitemizin yer aldığı şehri tanıyalım.

Odessa kenti, Ukrayna’nın Güneye bakan Karadeniz kıyılarında yer almaktadır. Bir liman kenti, bir sanayi şehri, bir turizm cenneti olarak bilinmekte olan Odessa bir milyon üzerindeki nüfusu ile Ukrayna’nın en büyük ve en gelişmiş illerinden biri olarak bilinmektedir. Yaklaşık olarak iki yüz yıllık bir geçmişe sahip olan şehrimiz oldukça gelişmiş bir sanayiye sahiptir. Bu anlamda Odessa kentinde teknik eğitime ve teknik bilgiye çok büyük önem verilmektedir.

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesini inceleyecek olursak yirmi yedi bin metre karelik bir alan üzerinde inşa edilmiş olan üniversitemizin temelleri 1918 yılına dayanmaktadır. Üniversitemiz bünyesinde yer alan dokuz bin öğrenci kapasitesinin yaklaşık olarak dört yüz civarındaki bir kesimi otuz iki ülkeden gelmekte olan yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Üniversite kampüslerine bakacak olursak 13 bina içerisinde akademik departmanlar, laboratuarlar, bir kütüphane ve beş okuma salonu yer alıyor. Üniversitenin spor kompleksi, yedi profesyonel spor salonu, yüzme havuzu, atış poligonu ve tenis kortlarından oluşmaktadır.

Odessa Politeknik Üniversitesi Bölümleri

Bölümleri
Karayolu Taşımacılığı Bilgisayar Ve Makine Tasarımı
Endüstri Mühendisliği Nükleer Fizik Ve Yüksek Enerji Fiziği
Nükleer Enerji Yazılım Mühendisliği
Nükleer Enerji Mühendisliği Isı Güç Mühendisliği Ve Enerji Tasarrufu Yönetimi
Telekomünikasyon Ve Radyo Mühendisliği Metalurji Mühendisliği
Bilgi Ve İletişim Sistemlerinin Güvenliği Eczacılık Ve Endüstriye Eczane
Mekatronik Ve Endüstriyel Robotlar Ekonomide Bilgisayar Teknolojisi Ve Bilgi Teknolojisi

Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda görüyoruz ki öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekten ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğretmenin sunduğu konu başlıklarını öğrenciler kendi aralarında bir ekip oluşturarak ekip çalışmasına yatkın bir şekilde tercih ettikleri konuyu en iyi düzeyde gerek Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yer alan bilgisayar laboratuvarlarında gerek ise Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde en iyi şekilde yapmaları sağlanmaktadır.

Eğitim İmkanları

Bunun yanı sıra Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan bu kalitlei eğitim süreci ile beraber mezun olmakta olan öğrenciler ülkemizde bulunan yüksek öğretim kurumu yani yök denkliği ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde bütün kurum ya da kuruluşlarda çalışma imkanına sahip olabilmektedir. Bu alanda çalışmalarını sürdürmekte olan öğrenciler en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamakta olan Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi alanında en iyi şekilde öğrencilerini yetişrimektedir.

Sizlerde dilerseniz yurt dışında eğitim imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde en iyi şekilde yararlanabilmeniz için alanında uzman bir ekibe başvuru yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek ya da 0212 244 66 00 numaralı hattından bize ulaşabilirsiniz.

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi Bölüm Bazlı Dünya Sıralaması

Bölüm Dünya (Word) Doğu Avrupa (Eastern Europe) Ukrayna
İşletme, Yönetim ve Muhasebe 679 77 12
Bilgisayar Bilimi 622 116 20
Dünya ve Gezegen Bilimi 364 89 15
Enerji 539 120 23
Mühendislik 479 95 16
Matematik 518 104 17

Gibi teknik anlamda en fazla ihtiyaç duyulmakta olan sektörlerde öğrencisini en iyi şekilde yetiştirmekte olan Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde eğitim imkanlarından yararlanmak tamamen sizin elinizdedir. Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olduysanız, aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporuna heyet tarfından geçirilmiş bir şekilde onaylanmış ise son olarak Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde dahilinde verilmekte olan Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden biri ile eğitim görmeyi istiyorsanız doğrudan yapmanız gereken şey Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisleri ile iletişime geçmek olacaktır. Bu eğitim sistemi ile kaliteli bir süreç sizi bekliyor olacaktır.

Başvuru ve Kabul Şartları

Ukrayna’da eğitim vermekte olan üniversitelerdende biri olan Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak aranan şey lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir eğitim almak için tercih edeceğiniz bölüm dahilinde iyi bir çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Odessa Ulusal Teknik (Politeknik)Üniversitesinde verilmekte olan eğitim sistemi bologna eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde verilmekte olan eğitim bütün dünyanın kullanmaya çalıştığı bir eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra yapılmakta olan çalışmalar dahilinde ileri düzeyde bir yabancı dile sahip olacaksınız.

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça ya da İngilizce dillerinden bir tanesine ileri derecede hakim değilseniz öncelikle bir yıl sürecek olan hazırlık sınıfı eğitiminden geçirileceksiniz. Bu hazırlık eğitimi süresi boyunca alacağınız eğitim ile beraber yapacağınız çalışmalarda daima bologna eğitim sistemine yer verilecektir. Bologna eğitim sistemi dahilinde daima kaliteli bir eğitim süreci sizi beklemektedir.

Bu eğitim sürecinde yapacağınız çalışmalar daima araştırmaya ve uygulamaya yönelik bir şekilde olacaktır. Çalışmalarınız esnasında kaliteli bilgiler edinmek için öğretmeninizin gözetimi altında gerek Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinden yararlanabileceksiniz gerek ise Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üstün bilgisayar laboratuvarlarından yararlanma imkanına sahip olabileceksiniz.

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde iyi bir teknik eğitim görmek isterseniz yapmanız gereken tek şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan, alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber uzmanlaşmış ekip arkadaşlarımız sizlere bu alanda yardımcı olacaktır. Yapılacak sözleşmeler dahilinde gerek sizin haklarınız gerek ise kurum haklarımız koruma altına alınacaktır. Bu işlemler esnasında yapılacak çalışma dahilinde Ukrayna’nın en iyi şekilde eğitim vermekte olan teknik üniversitelerinden biri olan Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde sizde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde yer alan bilim araştırma ve geliştirme çalışmaları için şirketlerle işbirliğine açık pozisyonda olduğundan dolayı yapılan bu anlaşmalar dahilinde üniversite ve şirketler karşılıklı olarak gelişim sürecinde bulunmaktadır ve bu süreçte hem öğrenciler, hem işletmeler hemde Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi yararlanmaktadır. Yüksek potansiyelli öğretim görevlileri ile sanayi ve uzay alanında bilimsel çalışmalar da yürütmektedir. Öğretim kadrosunda Nobel ödülü almış profesörler bulunanUlusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bu alandan bakıldığında üniversite kendisini dünyada kabul ettirmiş olan kurumlar arasında yerini almaktadır.

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi Scimago Institutions Rankings kriterlerine göre Dünya Üniversiteler sıralaması 579’dur

YÖK tanınırlık listesinde yer alan üniversite denkliği sağlanabilmektedir. Aynı zamanda Avrupa'da geçerli Mavi Diploma Eki veren üniversite mezuniyetiniz sonrasında kariyerinize Avrupa ülkelerinde de devam edebilirsiniz.

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Ukrayna ülkesinin bilim ve teknik alanında gelişmesine destek vermektedir. Modern eğitim sistemi ile yenilikçi çalışmaları ile ülkede her geçen gün popülaritesi artmaktadır. Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi kütüphane, laboratuar ve spor tesisleri ile tam donanımlı bir üniversitedir.

Sizde dilerseniz yurt dışında eğitim imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okula ait bir diplomaya sahip olmaktan geçmektedir. Bu alanda bir diplomaya sahipseniz yukarıda yazmış olduğumuz maddeler de sizin için uygun ise üniversite sınavı stresine girmenize gerek yok aynı zamanda üniversite sınavına da girmenize gerek yok tek yapmanız gereken doğrudan 0212 244 66 00 telefon numarasını arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ekibinden gerekli bilgileri almak ve bir an önce ofisimize gelerek gerekli çalışmaların başlatılmasını sağlamak olacaktır.

#yurtdışıüniversiteleri #odessapolitekniküniversitesi #odessaulusaltekniküniversitesi

Tercih Sebepleri

Odessa Ulusal Teknik ÜniversitesiOdessa Ulusal Teknik Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!