Harkov Tıp Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi

Sağlık alanında uzmanlaşmış birçok dünyaca ünlü akademisyenin yeraldığı Harkov Tıp Üniversitesinde eğitim almak sizin için harika bir seçenek olacaktır.

Harkov Tıp Üniversitesi

Dünyanın önde gelen tıp üzerine kurulmuş üniversitelerinden biri olan Harkov Tıp Üniversitesini biliyoruz ki Ukrayna da yer almaktadır. Çağdaş bir eğitim seviyesinin üzerinde eğitim kalitesi ile siz değerli öğrencilerine kapılarını aralamış beklemekte olan öğrencilerini Avrupa standartlarında bir eğitim düzeyi ile yetiştirmek ve alanında en iyi bir şekilde sektöre giriş yapmanız için uygulamakta olduğu sistem dahilinde size uygun fiyatlar doğrultusunda bir kapı açmış olmaktadır. Harkov Tıp Üniversitesi bildiğimiz gibi Avrupa standartlarında bir eğitim vermekte olduğu gibi UNESCO tarafından tescil edilmiş olduğunu biliyoruz.

Bu konuda sanırım öncelikle UNESCO’nun kısa bir tanıtımını yapmamız daha sağlıklı olacaktır. UNESCO İngilizce olarak United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelecek şekilde oluşturulmuş bulunmaktadır. Dilimizde ise bilinen anlamı ile Birleşmiş Milletler, Eğitim, Bilim ve Kültür kurumu olarak bilinmektedir ve Unesco tecillemekte olduğu nesneleri, yapıtları koruma altına almaktadır.

Harkov Tıp Üniversitesi‘de bu anlamda Unesco tarafından lisanslanmış bir yapıya sahiptir. Harkov Tıp Üniversitesinde standart eğitim veren kurumlarımız dışında ayrı bir akım yürütülmektedir ve bu anlamda verilen eğitim stratejisi ile beraber normal eğitim sisteminden farklı tamamen yeni bir felsefi akım başlamış bulunmaktadır. Harkov Tıp Üniversitesinde verilen öğrenim şekli okul içinde örgün eğitim ve ikinci öğretim olmasının yanı sıra ayrıca birde açık öğretim sistemi yer almaktadır. Harkov Tıp Üniversitesinde tıbbi anlamda eğitim görebileceğiniz çok geniş alanlar bulunmaktadır.
Harkov Tıp Üniversitesi Ukrayna sınırları içerisinde yer alan 7000’den fazla öğrenciyi bünyesinde barındırmakta olan üniversitelerimizden biri olmasının yanı sıra barındırdığı çok fazla yabancı uyruklu öğrenci olmasından dolayı etkileşim yönünden de çok etkili bir Tıp Üniversitesi olarak bilinmesi yanı sıra ülkemizde var olan yüksek öğretim kurumu yani yök ile denklik sağlıyor olmasından dolayı da Harkov Tıp Üniversitesinde alacağınız eğitim neticesinde bizim ülkemizde çok rahat bir şekilde iş imkanına sahip olacaksınız diplomanız ülkemizin her alanında geçerliliğini koruyacaktır.
Üstelik Ukrayna’da yaşam şartlarına şöyle bir bakacak olursak bir öğrencinin yaşamını sürdürmesi için iyi şartlar bulunmaktadır. Öğrenci nüfusu için uygun iş alanları oluşturulmuş olan Ukraynada Kharki Tıp Üniversitesi çevresinde ve içerisinde part time çalışma imkanı dahilinde gelir elde edebilirsiniz. Harkov Tıp Üniversitesi akademik anlamda çok iyi bir konuma sahiptir. 710 kişilik bir öğretim görevlisi kadrosu yanı sıra 428 kişilik bir yardımcı doçent kadrosu ve 121 kişilik doktor’dan meydana geliyor.

Harkov Tıp Üniversitesinde ayrıca şu noktaya da değinmek uygun olacaktır ki çok fazla sayıda yabancı uyruklu öğrenci bulunuyor olmasından dolayı etkileşimi arttırmak maksadı ile yabancı uyruklu öğrencilerin konakladığı özel yurt alanları oluşturulmuştur. Bu öğrenciler için ve Ukraynalı öğrenciler için uygun dinlenme tesisleri, eğitim alanları, kütüphaneler, sağlık ocakları vb. gibi ihtiyacı olacak şeylerde dil eğitimi konusunda ileri seviyeye gelene kadar onlara yardımcı olacak şekilde öğrenciyi anlayacak personller bulunudurulmaktadır.

Harkov Tıp Üniversitesini tercih etmenizdeki en ideal sebeplerden biri ise Tıp eğitimini görürken sadece ders notu alayım geçeyim düşüncesinden ayrı, kafanızdaki soru işaretlerinden uzak ve konuya hakim olarak kazanmanızdan geçmektedir. Bu nasıl mı oluyor ?

Harkov Tıp Üniversitesinde yapılmakta olan sistem dahilinde öğrenci araştırmaya ve uygulamaya hazırlıklı olmalıdır. Öğrenciye verilen çalışmalar genel olarak araştırma ve uygulama dahilinde olduğundan dolayı da yapılmakta olan çalışmalar daha akılda kalıcı olmaktadır. Dolayısı ile öğrenci uygulamış olduğu konuyu karşısına bu alanda çıkabilecek sorulara karşılık doğrudan cevaplandırabilecek konumda olacaktır.

Harkov Tıp Üniversitesi Eğitim

Yurt dışında alacağınız eğitim seviyesinin ülkemiz şartlarında geçerliliğe sahip olmasının harika bir şey olduğunu vurgulamamızda fayda var. Ülkemizde genel anlamda daima işini en iyi yapacak olan kişi veya kişilere ihtiyaç duyulduğunu biliyoruz. Dolayısı ile bir firmaya gelen başvurular arasında en iyi şekilde çalışma ve iş becerisine sahip olanlar öncelikli olarak tercih edilmektedir. Tercih sebebi olan insanların cv’lerine bakacak olursak konusunda hakim bir çok alanda deneyimi olan kişiler olmaktadır.

Aynı zamanda yabancı dil bilgiside büyük bir önem arz etmektedir. Dolayısı ile yabancı bir ülkede tıp eğitimi aldığınızı var sayacak olursak ve bu ülkenin Ukrayna olduğunu hatta bu üniversitenin Harkov Tıp Üniversitesi olduğunu göz önünde bulunduracak olursak dolayısı ile Bologna eğitim sisteminden geçirildiğinizi ve bu şekilde yetiştirildiğinizi vurgulayacak olursak kesinlikle rakiplerinize karşı tercih sebebiyeti olacaksınız. Peki neden ?

– Ukrayna sınırları içerisinde Harkov şehrinde yer almakta olan Harkov Tıp Üniversitesinde yapılmakta olan çalışmalar bilgiye sahip olan hocaların doğrudan öğrencilere aktardığı bir sistem değil ya da öğrencilerin doğrudan bir bilgi kaynağı olarak görülmesine engel olan bir sistem olduğu şeklinde de tanımlamamız yanlış olmayacaktır. Harkov Tıp Üniversitesinde mevcut bir sistem olarak sürdürülen Bologna eğitim sistemi dolayısı ile öğrenciler daima araştırmaya ve uygulamaya yönelik bilgi edinmeye alıştırılmıştır.

Bir konu ile ilgili dinlediğiniz bilgiler zaman içerisinde çok rahat bir şekilde uçup gidebilir iken bir öğrencinin konu ile ilgili yapacağı araştırmalar sonucunda elde edeceği bilgiler ya da bir öğrencinin araştırdığı bilgiler neticesinde elde ettiği bilgiler ile beraber bir uygulama yapması yapmış olduğu uygulamayı bir topluluğa sunuyor olması ya da sunabilecek kapasiteye sahip olması o öğrenciyi daima ön plana çıkartmaktadır.

Hal böyle olunca sizin diğerlerine karşı meydana getirdiğinzi fark daima ortaya geleceğinden öğrenciler arasında yapılacak çalışmalar neticesinde gerek temel bilgiler gerek yabancı dil bilgisi, gerek ise konuya olan hakimiyeti arttırmaya yönelik çalışmalar hızlı bir şekilde ilerleyeceğinden dolayı da öğrencilerin elde ettikleri bu bilgileri unutmaları çokda kolay olmamaktadır. Öğrenciler elde edecekleri bilgiler dahilinde ilerleyen seviyelerde uygulamalar oluşturmaları neticesi itibari ile konuya tam hakimiyet kazanacaktır.

Harkov Tıp Üniversitesi Eğitim Dili;

İngilizce Rusça

Harkov Tıp Üniversitesi Bölüm

Bir başka etken ise öğrencinin dil ihtiyacıdır. Öncelikli olarak tercih sebepleri arasında yer almakta olan dil bilgisi öğrencinin kendi alanında ihtiyaç duyacağı yerli ve yabancı makaleleri çeviri niteliğine sahip olabilmiş olması daima ön plana çıkmasına ve tercih sebebi olmasına sebep olacaktır. Bu durumda öğrenci kendi işine yarayacak bilgileri alıp, kullanıp gerektiği gibi bu elde ettiği bilgilerin devamını sağlayabilir aynı zamanda çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanabilir hale getirecektir.

Elde edilen araştırma bilgileri neticesinde hazırlayacak oldukları projelere karşı çeşitli kaynaklardan yararlanılıyor olmasıda kişinin lehine bir netice olacaktır. Yabancı dile karşı ülkemizde duyulan ihtiyaç çok fazla bir şekilde dış ülkeler ile irtibat halinde olmamızdan kaynaklanmaktadır. Harkov şehrinde yer alan Harkov Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz yapmanız gereken tek şey 0212 224 6600 numaralı telefondan bize ulaşmak olacak.

Aynı zamanda fax numaramız 0212 224 66 01 ayrıca gsm operatörlerinden ulaşmak isterseniz 0507 335 12 48 ya da e-posta yöntemi ile ulaşmak isterseniz yurtdisiegitim@hotmail.com.tr Tüm bunların dışında doğrudan ofisimizi ziyaret etmek isterseniz Euro Star merkezi, İstiklâl Caddesi No 49 / Mavi Han Kat 5 Taksim – İstanbul / Türkiye açık adresimizi ziyaretimize gelerek sizin için en uygun koşulları konuşarak kaydınızı yaparız. Konu ile ilgili önemli olarak vurgulamamız gereken şeylerden biri sadece lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Eurostar : Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi -Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!