Ukrayna Eğitim Vizesi

Ukrayna Eğitim Vizesi

Ukrayna üniversitelerine kayıt olmak için gerekli prosedürler vardır. Ukrayna eğitim vizesi çıkarmak, pasaport işlemleri gibi işlemlerin yapılmasını Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarımız sizin yerinize yapmaktadır.

Ukrayna Eğitim Vizesi

Doktor olmak istiyorsunuz ama sınavlara hazırlanmak sizi çok strese sokuyor. Tıp eğitimi almak yaşamdaki idealiniz, ancak, bu eğitimi ülkemizde değil, uluslararası bir üniversitede almak istiyorsunuz. Bu durumda ne yapacaksınız? Size harika fırsatlar sunacak Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alacaksınız. Yüzyıllar öncesine uzanan köklü bir eğitim yapısıyla, mükemmel bir doktor olabilirsiniz. Sadece tıp eğitimi mi, hukuk, sosyal bilimler, mühendislik eğitimler, birçok bölüm sizi bekliyor.

Ukrayna Üniversiteleri’nde İstenen Belgeler ve Kısaca Vize Bilgileri:

Ukrayna Üniversiteleri Türkiye’den öğrenci kabullerinde sınav şartı aramamaktadır. Bu özellik inanılmaz avantajlıdır. Tabi sınav ya da giriş puanı şartı olmaması birtakım belgelerin istenmesine mani değildir. Birtakım belgelerin hazırlanması ve süresi içinde ibraz edilmesi lazımdır. Ukrayna eğitim vizesi hakkında genel detaylar de bilinmelidir. Öncelikle, lise diplomasının resmi onaylı yan apostil şerhli şekilde sunulması gerekmektedir. Mezun olunan okuldan alınacak not bilgisi, transkript alınması de gerekir.

Resmi sağlık kurumlarından alınacak sağlık raporu, eliza testi, nüfus cüzdanı örneğiniz de kesinlikle eklenmelidir. Pasaport, sabıka kaydınız, 24 adet vesikalık fotoğraf, bir senelik gidiş dönüş alınmış uçak bileti, bir aylık alınması yeterli olacak sağlık poliçesi belgelerini almalı ve eklemelisiniz. Sevgili gençler, belgelerin tamamını Ukraynaca olarak resmi şekilde tercüme ettirmelisiniz.

Ukrayna eğitim vizesi almak için izleyeceğiniz yol ise şöyledir: Belgeleri eğitim almak için başvurduğunuz okula göndermenizi takiben, üniversite tarafından davetiye yollanacaktır. Bu davetiye ile Ukrayna eğitim vizesi başvurunuzu yapmak için konsolosluğa başvurmalısınız. Zaten üniversiteniz, size davetiye gönderirken eşzamanlı olarak Dış İşleri Bakanlığı’na bildirimde de bulunacaktır. İsminiz kayıtlara alınacaktır.

Ukrayna Konsolosluğu’na başvurduğunuzda, Bakanlık sisteminde isminiz çıkacağından, işlemleriniz başlatılacaktır. Yaklaşık olarak 2 hafta yani 15 gün içinde vize işlemleriniz tamamlanacaktır. Vize başvurunuzu yapmak için vize formunu doldurmalısınız. Pasaportunuz ve sizden istenen ebat ve sayıda fotoğraflarınızı hazırlamalısınız. Bundan başka istenen belgeleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Zaten size yukarıda bahsettiğimiz tüm bu süreçlerde, kesintisiz ve tam destekli şekilde yardımcı olacağımızdan emin olunuz. İlk olarak okul seçimlerinizden, kayıt işlemlerinize, öğrencilik yıllarınızda danışmak istediğiniz konulara kadar her zaman danışmanlarımızla dirsek temasında olacaksınız. Kendinizi kesinlikle yalnız hissetmeyeceksiniz.

Gerekli tercüme işleri için de size yardımcı olacağız. Yıllardır yurtdışı eğitimi konusunda deneyimli bir firma olarak size önerimiz, kesinlikle bu eğitim fırsatını kaçırmayın. Ukrayna Üniversiteleri gerçekten köklü ve uluslararası anlamda geçerli diplomalar vermektedir. Size donanımlı bir meslek eğitimi verecek, dünya vatandaşı yapacak kurumlardır.

Ülkenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!